Vánoce Dany Morávkové? K moři by nikdy nejela, drží se křesťanských tradic

11. prosince 2016

Jak prožívá Dana Morávková vánoční svátky? S rodinou, kapra ovšem nesmaží. | foto: Herminapress

Někdo se na Vánoce raději uklidí mimo Českou republiku, jiný se drží tradic a atmosféru nejkrásnějších svátků v roce nasává plnými doušky. Mezi takové patří i herečka Dana Morávková, která prozradila, jak tráví Štědrý den. Kapra sice nevaří, křesťanské tradice však dodržuje. Chodí dokonce i na půlnoční.

„Milovala jsem tyhle svátky jako malá holčička a vydrželo mi to do dospělosti. Já si třeba na rozdíl o jiných lidí, nedokážu představit, že bychom byli s rodinou na Štědrý den třeba někde na pláži u moře. My jsme prostě doma, a tak to i do budoucna zůstane,“ sdělila herečka na vánočním trhu pořádaným herci z Divadla Bez zábradlí.

Morávková dbá na tradice a svátky tráví v Čechách.

Morávková dbá na tradice a svátky tráví v Čechách.

A jak se Dana staví k ostatním vánočním tradicím?

„Olovo jsme nikdy nelili, ale jinak jsme pouštěli skořápky se svíčkami, rozkrajovali jablíčka, a to chystáme i na letošek. Ovšem kapra a ryby vůbec k jídlu nemusíme. Budou, jako vždy, řízky a samozřejmě bramborový salát. A jako tradičně po večerních hodech vyrážíme do kostela na půlnoční,“ svěřila se s tím, že s dárečky je však pořád ještě ve skluzu a několik věcí musí dokoupit.

Syn Dany Morávkové opravdu vytáhl!

Dana se synem a manželem Petrem Maláskem.

A co se bude dít po svátcích?

„Na to je jednoduchá odpověď. Krátce po Štědrém dnu hraji v divadle a pak se přesuneme na hory. Doufám, že bude sníh a vstup do Nového roku oslavíme nejen přípitkem, ale i sportováním,“ dodala Morávková na závěr.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 10. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 13
  • 10
  • 9
  • 8
  • 6
  • 5
Komentáře