Petice za Ordinaci? Já bych tu kapitolu uzavřela, tvrdí Dana Morávková

9. prosince 2020
Jedna z hlavních postav končícího seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (49) sice oplakala to, že televizní počin, kde hrála dlouhých jedenáct let, končí, ale za každou cenu by se proti televiznímu rozhodnutí nebouřila. Co řekla o nápadu svého seriálového manžela Jana Čenského (59)?

Krásnou herečku Danu Morávkovou jsme potkali na focení kampaně na brýle pro e-shop Alensa, což není nic nového, protože si roli modelky zkouší docela často. Když nemůže hrát, focení jí zakázat nemohou.

Co ji ale hodně mrzí, je konec Ordinace, kde hrála především vedle kolegy Jana Čenského. Toho dokonce považuje za náhradního manžela.

„Jako manžel byl úžasný, hodně jsme si na sebe zvykli, bude se mi po něm stýskat, ale všechno jednou končí,“ rozpovídala se Dana pro Expres.

I když ji neustále fanoušci bombardují, aby právě s Čenským sepsala petici, aby seriál pokračoval dál, je k tomu skeptičtější než její herecký kolega, který by prý do toho šel.

Dana Morávková s Janem Čenským. To se psal rok 2012:

Dana Morávková s Janem Čenským. To se psal rok 2012.

„Třeba národ udělá nějakou revoluci, že by podepsali petici za Ordinaci, to by byla od diváků reakce, jak když umřel Maradona,“ svěřil se deníku Aha! Čenský, který spoléhá na to, že vedení Novy dá na veřejné mínění.

Dana to vidí jinak. „Já bych tuto kapitolu uzavřela, když něco končí, něco hezkého začíná. Sice mi píše spousta fanoušků, abych něco takového udělala, ale nemyslím si, že je to dobrý nápad,“ řekla s úsměvem herečka.

Dana miluje brýle a  ráda v nich experimentuje.

Dana miluje brýle a ráda s nimi experimentuje.

Ta zatím žádné nabídky na jiné role nemá, ale chápe to. Sama by byla ráda, kdyby se mohla vrátit do divadla a hrát to, co už má jisté. Jenže doba tomu nepřeje.

„Divadlo bez diváků? To máme hrát pro sedačky? Nedokážu si ten smutný pohled na prázdné hlediště představit. Ani ta online představení, u besed to chápu, ale hrát divadelní hru bez diváků je opravdu velmi smutné,“ dodala herečka.

Jak se připravuje na Vánoce, bude péct cukroví? Silvestra budou s manželem slavit?

Pusťte si videorozhovor v záhlaví článku.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:40 čtvrtek 8. dubna 2021. Anketa je uzavřena.

  • 34
  • 27
  • 22
  • 20
  • 16
  • 14
Komentáře