jít naiDNES.cz

Stačilo málo a z Morávkové byla krasobruslařka. Kdo jí poradil herectví?

Dana Morávková s Alexejem Jagudinem | foto: Louskáček na ledě

Dneska patří k nejoblíbenějším českým herečkám, stačilo se ale jenom jinak rozhodnout a vše mohlo být jinak. Dana Morávková se v mládí rozhodovala mezi herectvím a krasobruslením. I v něm totiž vynikala!

Fanoušci Ordinace v růžové zahradě 2 si svůj oblíbený seriál bez ní již nedokážou představit, kdyby ale v pubertě dala přednost sportu, nic jiného by jim nezbývalo.

Dana Morávková se od dětství věnovala krasobruslení a byla v něm opravdu dobrá.

„S mým tanečním partnerem Martinem Šimečkem jsme se dvakrát stali mistry republiky v tanci,“ prozradila Morávková, která si v rámci setkání se světoznámým krasobruslařem Alexejem Jagudinem během tiskové konference k lední show Louskáček na ledě znovu nazula brusle a zabruslila si dokonce i s ruským velmistrem v tomto sportu.

„S panem Jagudinem jsem nebruslila nikdy, protože je mladší než já. Ale občas ještě brusle obouvám, protože účinkuji v muzikálu na ledě, který se jmenuje Popelka. Tam mám roli královny, a než přijde Popelka za princem, mým synem, tak mám malý a lehký tanec na bruslích právě s tím princem,“ prozradila Morávková, jež zavzpomínala i na moment, kdy se rozhodla, že dá před sportem přednost herectví.

„Já jsem vedle krasobruslení dělala balet a ve čtyřech letech mi učarovalo divadlo. Toužila jsem po tom stát se herečkou a dělat divadlo. A ono dělat vrcholový sport a studovat DAMU nejde dohromady. Tenkrát mi maminka Ondry Pavelky, Soňa Pavelková, řekla, že se musím rozhodnout. Buď budu dělat sport, nebo herectví. A vybrala jsem si herectví. A nelituji toho, protože bych dneska byla dávno ve sportovním důchodu,“ uzavřela Morávková.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře