Ohrožuje účast v Tvojí tváři Gondíkovo zdraví? Nejhorší je strach. Nepodělám se z toho

Může účinkování Dalibora Gondíka v Tvojí tváři ohrozit? | foto: Koláž expres/profimedia/TV Nova

Od počátku nového tisíciletí trpěl Dalibor Gondík opakovanými epileptickými záchvaty. Ty se objevují zejména v souvislosti se stresem a životním tempem. Může herci účinkování v show Tvoje tvář má známý hlas zdravotně uškodit? „Naučil jsem se z toho nepodělat,“ tvrdí Gondík.

Už léta se snaží žít Dalibor Gondík zdravým životním stylem. Impuls k tomu dostal před několika lety, když prodělal několik epileptických záchvatů.

Nikdy se přesně nezjistilo, co nemoc způsobilo, s nejvyšší pravděpodobností to však měly na svědomí vnější faktory, které hercovo tělo a mysl ovlivňovaly. Stres, spánková deprivace, strava, alkohol.

„Neožírám se, snažím se spát. Pravidelně a dostatečně. Ze zájezdů už nejezdím zpátky do Prahy, ale přespávám na hotelu,“ řekl v rozhovoru pro Magazín DNES Gondík.

Přesto se mnozí, včetně jeho blízkých, obávají, jestli nemůže účinkování v pořadu Tvoje tvář má známý hlas jeho zdraví znovu podlomit.

„Kdybych měl pořád strach, byl by konec. Došlo mi, že ho mít nesmím, a před lety jsem na tom začal intenzivně pracovat,“ tvrdí.

Dalibor Gondík si sice myslí, že vypadá dobře, ale opak je pravdou.

Gondík dbá na zdravý životní styl.

„Po dohodě s lékařem už jsem několik let bez léků. Sedm let se žádný záchvat neopakoval a doktoři říkají, že když dva roky není záchvat, nemoc je zapomenutá. Člověk třeba může zase řídit,“ dodává.

Když Gondíka lékaři vyšetřovali, žádný neurologický nález na mozku mu nenašli. Bylo tedy nad slunce jasné, že příčina byla vždy psychosomatická a nemoc má tedy v rukou pouze sám Dalibor.

Není tedy divu, že se jeho blízcí nad účastí v pořadu pozastavovali.

„Než jsem vzal účinkování v Tváři, ptala se mě manželka: Jsi na to připravený? Jsem,“ odvětil jistě Dalibor.

Nova odtajnila osmero soutěžících nové řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Blízcí Dalibora Gondíka se obávají, zda mu účast v Tvojí tváři nemůže uškodit.

„Naučil jsem se z toho všeho nepodělat. Jistě, jsou různé rizikové situace a faktory, kterým je možné se vyhnout. Podle profesora Pirka je ale často horší strach z infarktu než infarkt sám. Ten strach, že může přijít. Úzkost. A panika,“ vysvětluje bratr Adély Gondíkové a odhaluje tak, že se nemoci a strachu nehodlá podvolit.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:45 12. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Cože
  11
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat