Gondík je superdříč: Před tréninkem na parketu ještě uběhne 10 kilometrů!

Dalibor Gondík s Alicí Stodůlkovou, nejštíhlejší pár letošní řady StarDance | foto: Koláž Expres.cz

Herec a moderátor Dalibor Gondík (48) před lety od základů změnil životní styl. Vyškrtl maso, sůl, sacharidy a nejrůznější pochutiny, přidal tělesný pohyb, a tak není divu, že výrazně zhubl. Teď navíc k oblíbenému běhu přidal hodiny strávené na tanečním parketu. „Tanec je úplně jiná disciplína,“ vyvrací představy o tom, že díky běhu je pro něj tanec brnkačka.

„Zapojují se svaly, o kterých člověk do té doby nevěděl. Běh je otázka kondice a dýchání, ale tanec je krátkodobý ohromný výkon. Když do toho ale jednou spadnete, už nechcete jinak. Hrozně mě to chytlo, jsem rád, že u toho můžu být,“ pochvaluje si Dalibor Gondík, který tančí s Alicí Stodůlkovou. S úsměvem říká, že si plní sen své sestry Adély Gondíkové, která o účasti v soutěži vždycky pošilhávala.

Alice podobně jako Dalibor poslední dobou výrazně zhubla, a tak se pár pyšní titulem Nejštíhlejší pár deváté řady StarDance.

„Volal jsem Matějovi Ruppertovi, protože ten s Alicí tancoval v minulé řadě a on mi řekl: ‚Mám za to, že si opravdu neumíš představit, co tě čeká.‘ Musím říct, že jsem mu dal rychle za pravdu. Už vím, co tím tehdy myslel,“ usmívá se Dalibor, jenž si pořádně do těla dává už před několikahodinovým tréninkem. Je totiž zvyklý uběhnout deset kilometrů. 

Ve chvíli, kdy by většina lidí ležela na pohovce a lízala si rány po desetikilometrovém „maratonu“, herec bere tašku s věcmi a vyráží pilovat taneční kroky.

„Tanec byl pro mě hlavně předmětem na konzervatoři. Tady jsem ale přišel na to, že je to úplně jiného, než jsem zažil. Smekám před všemi tanečníky i baleťáky. Nemají to jednoduché, pořád se musejí učit nové věci, udržovat se v chodu. Neexistuje, aby si udělali dvouměsíční prázdniny jako máme my herci,“ nechal se slyšet Gondík.

„Je možné, že znervózním, protože nemám s tancem žádnou zkušenost. Ale na trému jsem starý,“ dodává herec, který spolu s dalšími devíti soutěžícími začíná 13. října soutěžit v již deváté řadě oblíbené taneční show StarDance

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:46 7. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  21
 • Haha
  11
 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat