Gondík o své vášni: Kvůli běhání mi říkají Forrest Gump, doběhnu všude!

Dalibor Gondík. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt/ Ladislav Křivan

Hvězda nové řady novácké show Tvoje tvář má známý hlas Dalibor Gondík je nyní sice v životní formě, ne vždy tomu tak ale bylo. Před několika lety dostal svůj první epileptický záchvat, po němž mu byl na čas dokonce odebrán řidičský průkaz. A od té doby běhá. A právě během proti nemoci bojuje!

Pokud jste v posledních letech v centru Prahy narazili na běžícího Dalibora Gondíka, nezdálo se vám to. Oblíbený moderátor totiž v posledních letech tomuto sportu doslova propadl.

Je pravda, že jsem začal běhat v souvislosti s tím, že mi byl odebrán řidičský průkaz, ale už jsem si tomu tak odvykl, že ani do tramvaje nejdu. Všude doběhnu,“ svěřil se nám Gondík s tím, že týdně uběhne až sto kilometrů.

Autem jezdím, ale přiznám se, že ty zácpy bych nevydržel. Já bych vystoupil a běžel. Proto radši jezdím vlakem nebo autobusem,“ říká nová hvězda show Tvoje tvář má známý hlas, kterému jeho kamarádi začali přezdívat Forrest Gump.

Aleš Háma mi tak říká. Já se tomu směju. Rád bych běhal každý den do konce života jako pan Tříska. Nyní vybíhám každý den, ať jsem kdekoliv. Někdy dokonce do Prahy běžím i z domova,“ říká Gondík, který bude mít již na podzim na České televizi pořad Zdravotní test národa. I proto jsme se ho museli zeptat, jak je na tom se zdravím on.

Teď se to stabilizovalo a několik let je to v pořádku a doufám, že to tak bude i nadále.“ Gondík si sám test i dělal a po něm přestal tolik solit a sladit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 1. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Trapas
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
Komentáře