Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 49  Kč / 1. měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Konflikt Peckové a 4 Tenorů: Pustila se do nich už dávno, podle Sidovského je stalkerka

  Dagmar Pecková

  Dagmar Pecková | foto: Tilen Vajt

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková se pustila do 4 Tenorů. Tentokrát k jejich urážení využila jejich fanynku. Kde se nenávist k nim vlastně vzala? Jde o několikaletý spor, jako kýč je označila už před lety. Manažer 4 Tenorů její narážky nechápe, označil ji za stalkerku.

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková (63) se před nedávnem rozhodla obnovit letitý spor se 4 Tenory. Tentokrát ale pro rýpnutí využila jejich fanynku, která jí jenom poslala žádost o přátelství na Facebooku. Měla i takové narážky, že dívka vypadá jako by byla v kapalném stavu a „postižená 4 Tenory“.

  Kde se vzala její nenávist ke 4 Tenorům? To ví pravděpodobně jen ona sama, nicméně spor se dostal na veřejnost poprvé zhruba před rokem a půl. Na Facebooku, jak to má ve zvyku, Pecková napsala, že 4 Tenoři jsou kýč a následně dále rozebírala pěvecké kvality jednotlivých členů.

  Tehdy se k jejím komentářům vyjadřoval i Janis Sidovský, který úspěšné uskupení založil. „Pravda je, že paní Dagmar Pecková na rozdíl od sólistů 4 Tenorů nemá žádné vysokoškolské vzdělání v oboru muzikál ani na rozdíl od sólistů 4 Tenorů za poslední čtvrtstoletí nehrála v žádném světově uznávaném muzikálovém titulu,“ řekl tehdy.

  Fakt, že Pecková operní pěvkyně a 4 Tenoři muzikálový soubor je v kauze poměrně zásadní, jedná se o naprosto odlišný žánr a společného spolu mají jenom to, že jsou hudební. „Projekt stojí na hudbě z muzikálů, filmů a na skladbách hitmakera Karla Svobody. Kluci zpívají skladby od Bernsteina, Morriconeho, Lloyda Webbera a dalších globálně uznaných autorů s českými texty pánů Borovce, Vrby nebo Prostějovského,“ vysvětlil tehdy Sidovský.

  Navíc jsou 4 Tenoři objektivně velmi úspěšní. Za svá dvě hudební alba vyhráli zlatou a platinovou desku Supraphonu a letos na konci května jako vůbec první muzikáloví umělci vystoupili v newyorské Carnegie Hall.

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková se opřela do 4 Tenorů. Později útočila i na jejich fanynku

  Pecková se ale rozhodla, že spor s nimi i po letech vytáhne a opře se do fanynky Pavla Vítka, člena 4 Tenorů a dlouholetého partnera Sidovského. „Jedna z fanynek Pavla naivně poslala žádost o přátelství paní Peckové. Ta to zneužila a zesměšňovala ji na svém veřejně dostupném profilu. Fanynka mi to napsala, stejně tak Pavlovi, jsem si jistý, že jí vyjádření paní Peckové a dalších v diskuzi ublížilo,“ vysvětlil Expresu a dodal, že jí poradil, aby o kyberšikaně řekla rodičům nebo komukoli blízkému. Později na svém profilu také vyzval ostatní, aby operní pěvkyni nahlásili.

  Sidovský později pro Expres své vyjádření doplnil. „Ono to trvá průběžně, nechápu, proč se o mě a všechno, co dělám, zajímá. Je to taková moje stalkerka,“ dodal.

  Pecková později tvrdila, že měl být příspěvek mířený vůči Vítkovi. Její příznivci se však začali strefovat do jeho fanynky, která se neprovinila ničím. Měla na profilu jen fotku se členem 4 Tenorů a i přes to si musela přečíst komentáře o tom, že vypadá, že je „postižena 4 Tenory“.

  V poslední době nejde (bohužel) o nic neobvyklého, útoky ze strany celebrit zažívají lidé více než kdy dřív. Například Simona Krainová před časem chtěla začít zveřejňovat fotky a jména jejích hejtrů. Údaje zatím zveřejnila jen od jedné ženy, i přes to byly komentáře plné nevhodných poznámek. Dále se tento týden například k fanouškům vyjádřila i Eva Burešová – chce se prý začít soudit s těmi, kteří ji budou pomlouvat.

  Fotogalerie