Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 49  Kč / 1. měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pecková se pustila do fanynky 4 Tenorů. Útočí na vzhled dívek a posmívá se jim

  Dagmar Pecková

  Dagmar Pecková | foto: Tilen Vajt

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková (63) se opět pustila do 4 Tenorů, tentokrát ale neútočila jen na ně, respektive na Pavla Vítka a Janise Sidovského. Do několikaletého sporu zapojila i jejich fanynku, která se provinila jenom tím, že jí poslala žádost o přátelství. Měla i narážky, že prý fanynka vypadá jako Sidovský v kapalném stavu.

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková (63) je známá tím, že si nebere s nikým a s ničím servítky. Dříve řešila jen politickou situaci, před časem se však začala vyjadřovat i k české kulturní scéně. A teď se rozhodla si znovu rýpnout do letitého sporu, který se týká 4 Tenorů.

  Seskupení muzikálových sólistů 4 Tenoři založil v říjnu roku 2017 Janis Sidovský. Stálými členy jsou Marian Vojtko, Jan Kříž, Michal Bragagnolo a Pavel Vítek. Poslední zmíněný člen je také dlouhodobým partnerem zakladatele Sidovského a právě do něj se teď Pecková opřela.

  Na Facebooku operní pěvkyně sdílela profil dívky, která jí poslala žádost o přátelství. Mimo jiné měla dotyčná v popisku napsané, že je fanynkou Vítka a sdílela s ním také několik fotek. Jedna z nich je dokonce profilová. „Můj život byl doteď zbytečný,“ napsala Pecková k profilu zmiňované, respektive k tomu, že jí poslala žádost o přátelství na Facebooku.

  „Sidovský v kapalném stavu“

  Později se opřela i do vzhledu dívky. Jeden z komentujících totiž sdílel její fotku a napsal k ní, že vypadá zvláštně a možná jde jen o „internetového trolla“, na což Pecková odpověděla otázkou, jestli si dotyčný myslí, že se jedná o „Sidovského v kapalném skupenství“. Do debaty se zapojili i další uživatelé, jedna z nich například napsala, že dívka „vypadá postiženě“. I na tuto poznámku měla Pecková odpověď – dívka je prý „postižená Tenory“.

  K jejím komentářům se později vyjádřil i Sidovský. „Přátelé, chápu, že paní Pecková je plná zášti vůči mně a 4 Tenorům. Dnes si ale začala vylévat zlo na Pavlově fanynce. Kdo můžete, nahlaste tu diskuzi jako projev nenávisti,“ napsal na Facebook a závěrem poděkoval za pomoc.

  Operní pěvkyně Dagmar Pecková se opřela do 4 Tenorů. Později útočila i na jejich fanynku

  Jejich spor ale není žádnou novinkou. Pecková se do něj a 4 Tenorů opřela už v roce 2022. „Tohle teď vydává Supraphon! Co pořád nějaký Smetana. Kýč nade vše,“ napsala tehdy na svůj facebookový profil k odkazu upozorňujícímu na novou desku. Dost tím popudila nejen Sidovského, ale také Andreu Kalivodovou. I do ní se pak Pecková pustila.

  Sidovský na její urážlivé komentáře reagoval i tehdy. „Názor paní Peckové je v oblasti muzikálu zcela bezvýznamný a je nám líto, že tak špičková operní zpěvačka zahazuje svoji pověst útočením na kolegy, v jejichž oboru nic nedokázala. Přejeme jí hodně zdraví, radosti a klidu na duši,“ řekl mimo jiné.

  A co na příspěvky Peckové říká v tomto případě? „Jedna z fanynek Pavla naivně poslala žádost o přátelství paní Peckové. Ta to zneužila a zesměšňovala ji na svém veřejně dostupném profilu. Fanynka mi to napsala, stejně tak Pavlovi, jsem si jistý, že jí vyjádření paní Peckové a dalších v diskuzi ublížilo,“ vysvětlil Sidovský Expresu. Závěrem dodal, že fanynce poradil, aby o urážkách řekla někomu blízkému, například rodičům.

  Pecková se později vyjádřila, že prý útok nebyl mířený na fanynku, ale na „mistra samotného“. Peckovou jsme s dotazy týkající se kauzy kontaktovali i my. I tentokrát reagovala (evidentně ironicky) veřejně na Facebooku, aby si to mohla zaznamenat. „Jsou výborní, skvělí a vůbec ne kýčovití. Zahraniční slávu si nekupují a umí zpívat. Já na ně žárlím, protože jsem stará a mám celulitidu,“ napsala. Prý všem přeje „krásné vlhké sny“.

  Sidovský později pro Expres své vyjádření doplnil. „Ono to trvá průběžně, nechápu, proč se o mě a všechno, co dělám, zajímá. Je to taková moje stalkerka,“ dodal.

  Fotogalerie