Za nehodu nemůžu, to ta stará kára, šokuje Patrasová. Proč odmítla test na alkohol?

16. července
Téměř dva měsíce po nehodě, kdy nedaleko svého domu nabourala do betonového zátarasu, přišla Dagmar Patrasová (65) s velmi překvapivým vysvětlením. Na vině prý byla závada na voze. A zkoušku na alkohol odmítla kvůli lékům na páteř a šoku, který po incidentu utrpěla, svěřila se webu eXtra.cz. Hvězdu dětských pořadů v sobě zkrátka nezapře, pohádky jí jdou pořád skvěle.

„Řidička nabourala do zaparkovaného auta a následně do betonových zábran. Odmítla se podrobit dechové zkoušce. Oznámení o nehodě jsme přijali ve 14.45 hodin,“ uvedl 23. května pro Blesk tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Ironií osudu je, že k dopravní nehodě Dagmar Patrasové došlo v den narozenin jejího manžela Felixe Slováčka.

Vzhledem k tomu, že herečka odmítla dechovou zkoušku, není jasné, v jakém stavu za volant sedla. Ona sama se dušuje, že alkohol rozhodně nepila. 

Dagmar Patrasová dva měsíce po nehodě řekla, co ji podle ní způsobilo.

„Beru léky a byla jsem v šoku,“ odůvodnila pro eXtra.cz fakt, že se odmítla podrobit zkoušce na alkohol.

„Mám problémy s páteří. Ty mám z mládí z gymnastiky. Striktně odmítám, že bych dechovou zkoušku odmítla kvůli podnapilosti,“ ospravedlňovala se herečka. 

Bohužel jí v tu chvíli nedošlo, že si tím moc nepomohla. Pokud opravdu bere léky na pochroumanou páteř, přichází v úvahu analgetika tlumící bolest nebo také myorelaxancia, jež uvolňují svalové napětí. 

V obou případech je v příbalovém letáku napsáno, že přípravky mohou ovlivnit pozornost, způsobovat únavu, nesoustředěnost a mít vliv na řízení dopravních prostředků a obsluhu strojů. 

V takovém případě by za volantem neměla co dělat. A rozhodně to není relevantní omluva pro to nepodrobit se zkoušce na alkohol. Nehledě na to, že ten by se přece neprokázal, když ho nepila, jak neustále opakuje. 

Dagmar Patrasová si za volant dlouho nesedne.

Není to poprvé, co se Patrasová vymlouvá na léky na páteř. Stalo se tak i poté, co před lety usnula na pohovce v jednom klubu v nepříliš lichotivé poloze. Zlí jazykové tvrdí, že tehdy medikamenty měla zapíjet nejen vodou, ale i vínem, a to v množství větším než malém, což mělo taky za následek únavu a malátnost. 

Herečka by to ale jistě kategoricky odmítla a označila by to za pomluvu, podobně jako to, že před květnovou nehodou „určitě pila alkohol“.

Neméně šokující je i tvrzení, že za nehodu může auto, které řídila. Že šlo vlastně o časovanou bombu a jen zázrakem se jí nestalo nic horšího.

„V servisu zjistili, že byl problém v motoru. Ale více tomu nerozumím. Jen mi řekli, že kdyby se to stalo na dálnici, bylo by to špatné. Naštěstí k tomu došlo u domu. Je to stará kára, ale mám ji ráda. Uvidíme, jestli se vůbec vyplatí ji opravovat,“ uvedla v rozhovoru pro eXtra.cz.

Je přinejmenším zvláštní, že se na závadu nepřišlo už dávno předtím, když s vozem paní Dagmar jezdila do servisu. V tomto případě by musel pohovořit nějaký technik a odborník na slovo vzatý, ideálně i soudní znalec.

Vzhledem k tomu, že jde o tentýž vůz, jímž bourala před lety o Vánocích, by možná bylo záhodno tento „smolný“ kousek poslat do šrotu. Bývalá hvězda dětských pořadů si za volant beztak dost dlouho nesedne...

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Komentáře