Lidi, mluvte spolu u jednoho stolu, vyzvala Havlová a sedla si s Šeredovou

14. listopadu 2019
Bývalá první dáma Dagmar Havlová (66) si udělala výlet do Milána. Ne snad že by před nástupem zimy chtěla vyplenit místní butiky a obchody nebo pořídit vánoční dárky. Zlákalo ji zbrusu nové posezení v atriu místní univerzity, kde se setkala i s Alenou Šeredovou (41). Usednou snad dámy ve školní lavici?

Na sever Itálie se herečka vydala s jasným cílem. Pár dní před 30. výročím 17. listopadu 1989 v Miláně odhalila další z laviček Václava Havla.

„Moji milí, lavička symbolizuje hodnoty, které Václav zastával po celý svůj život. A k těm patřil i věcný, klidný dialog, ochotu sednout si za jeden stůl, hovořit spolu a společně nacházet pravdu. Jeho lavička k takovému dialogu ve stínu stromu přímo vybízí,“ nechala se slyšet Dagmar Havlová, kterou do Milána přivedla velmi milá událost.

„Jsem velmi potěšena, že další lavičku Václava Havla inaugurujeme právě v italském Miláně, na půdě státní univerzity, na místě, kde vyrůstají další generace studentů, kteří jednou převezmou odpovědnost za náš svět,“ doplnila dojatá Havlová, která má z místa, kde lavička stojí, velkou radost.

O první pocity a snímky z odhalení posezení se podělila také na sociální síti. „Posílám vám pár momentek z dnešního svátečního odhalení lavičky za účasti pana konzula Jiřího Kuděly a paní Aleny Šeredové,“ dodala Dagmar Havlová.

Tak až budete v Miláně znaveni nákupy a prohlídkou města, víte, kde si můžete odpočinout a o všem si hezky v klidu popovídat...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:48 13. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • 47
  • 38
  • 36
  • 30
  • 30
  • 30
Komentáře