Havlová omylem pohřbila šéfa Ypsilonky Jana Schmida

1. října 2019
Dvakrát měř, jednou řež! S mírnou modifikací by se tato moudrost dala aplikovat i na sociální sítě, kde platí, že je dobré si status nejdřív rozmyslet než ho napsat v prvním zápalu emocí anebo bezmyšlenkovitě. Své o tom ví i Dagmar Havlová (66), která to jistě myslela dobře. Chtěla vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým režiséra Jana Schmidta (†85), místo toho pohřbila šéfa Ypsilonky Jana Schmida (83).

Když se dva lidé jmenují podobně, respektive skoro stejně, navíc jsou podobného věku a mají stejné povolání a jeden z nich umře, může se stát, že to někdo poplete.

Přesně to se stalo Dagmar Havlové, která chtěla věnovat vzpomínku zesnulému režisérovi Janu Schmidtovi (†85), který se podepsal například pod oblíbený snímek Osada Havranů.

„RIP. Vzpomínám. Generace, za kterou stojí kvalitní práce, odchází,“ napsala si Dagmar Havlová na Facebook a připojila snímek z filmu Holka na zabití. Po chvíli si tak možná i připadala, protože jí došlo, jakou chybu udělala.

Na sociální síť pověsila fotku, na níž je Jan Schmid, umělecký šéf známé Ypsilonky, který ve zmíněném snímku hrál psychologa. Hodně se divil, když mu z deníku Blesk redaktoři zavolali a pídili se po tom, jestli se těší dobrému zdraví. „Mám se fajn,“ odpověděl režisér.

„Omlouvám se kamarádu Janu Schmidovi, stane se, alespoň bude dlouho žít,“ vzkázala později Havlová.

Příště by tak bývalá první dáma a oblíbená herečka měla dávat větší pozor na to, co na sociální sítě dává!

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:14 29. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 50
  • 24
  • 23
  • 21
  • 18
  • 15
Komentáře