Podle magnetické rezonance je Felix dementní! Dáda Patrasová vrací úder za alkoholičku

Dáda Patrasová tvrdí, že Felixovi lékaři diagnostikovali demenci. | foto: Koláž Expresu

Dáda Patrasová nerozdýchala slova svého záletného manžela Felixe Slováčka (76), který se pro týdeník Rytmus života rozpovídal o tom, že zvažuje svou stále ještě manželku zbavit svéprávnosti. Herečka chtěla mít zřejmě poslední slovo, a tak deníku Aha! prozradila, že saxofonistu sužuje demence, kterou mu lékaři diagnostikovali. Máme vyjádření odborníka!

Boj Dády Patrasové a Felixe Slováčka začíná nabírat na obrátkách a stále ještě manželé na sebe vytahují špínu. Saxofonista mluvil o tom, že zvažuje zbavit svou manželku svéprávnosti kvůli údajnému alkoholismu.

„Hrozně rád bych to udělal. Dokonce už jsem se radil s jedním advokátem, jak to všechno udělat, ale není to jednoduché. Na druhou stranu, když neudělám nic, může celá situace skončit podobně, jako tomu bylo u Ivety Bartošové,“ svěřil se Felix týdeníku Rytmus života.

Slováček se totiž obává nejhoršího.

„Chci to řešit s doktorem, který stejný problém řešil a vyřešil s Hankou Krampolovou. Je mi jasné, že Dáda s tím v žádném případě souhlasit nebude, ale to naštěstí ani nemusí. Vidím to jako její jedinou záchranu. Tento týden mám sraz s právníkem. Už jsem se s ním potkal,“ řekl Felix Slováček. 

Na tato slova Dáda Patrasová zareagovala pro deník Aha! a servítky si rozhodně nebrala.

„Před třemi lety mu na magnetické rezonanci diagnostikovali počínající demenci. Jestli je tedy někdo nesvéprávný, je to on!“ opáčila zpěvačka.

Je ale možné jen podle snímků z magnetické rezonance diagnostikovat demenci? Na to jsme se zeptali odborníka. 

„Demence se diagnostikuje spíš podle příznaků, lidé zapomínají základní věci, jsou dezorientovaní. Dochází ke smršťování (atrofii) laloků směrem dovnitř, ale to, že někdo má atrofii, neznamená, že musí být dementní,“ řekl nám laborant magnetické rezonance, který si přál zůstat v anonymitě. Jen podle atrofie se demence určit nedá,“ dodal.

Že by se tedy lékař podíval na Slováčkovy snímky z magnetické rezonance a řekl mu, že mu začíná demence, je velmi nepravděpodobné. „Oni si to lidé často špatně interpretují, co my jim tady říkáme,“ řekl nám ještě odborník s tím, že demence je na lidech většinou poznat.

Naproti tomu Felix Slováček dál trvá na zbavení svéprávnosti své ženy, aby ji tak přinutil k protialkoholní léčbě. Prý se nechce mstít, ale pomoci nemocné manželce. O tom, že byl měl trpět stařeckou demencí, nic neví.

„Mně nic nediagnostikovali. Na druhou stranu si myslím, že v určitých letech je každý člověk trochu nějaký. Cítím se dobře, neberu žádné léky, jsem zdravý. Můžu vám ukázat krevní testy z IKEMu, z urologie, na všechno, co se podívám, od cukrovky po všechny orgány, tak jsem zdravý. I mozek mám velmi zdravý,“ ujistil v rozhovoru pro Super.cz.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat