Hvězda z Tenkrát na Západě oslavila 80. narozeniny. Jak dnes vypadá?

16. dubna 2018
Sexuální symbol 60. a 70. let Claudia Cardinale včera oslavila 80. narozeniny. Hvězda, kterou proslavil kultovní western „Tenkrát na Západě“, se dostala mezi nejkrásnější herečky světa a na kontě má více než sto rolí. Přitom z ní měla být učitelka. Jak se Claudia dostala k filmu a jak vypadá po padesáti letech od Tenkrát na Západě?

V roce 1968 měl premiéru western Tenkrát na Západě a hlavní ženskou roli získala italská herečka tuniského původu Claudia Cardinale, které tehdy bylo 29 let. Z filmu se stal trhák a Claudii přinesl hvězdnou slávu.

V 18 letech ji potkal podobný osud jako jiné krasavice, které pronikly k filmu. Přihlásila se do soutěže krásy, zvítězila a jako cenu získala cestu na filmový festival v Benátkách. Tam si jí samozřejmě všimli filmaři, což Claudii navždy změnilo život.

Ačkoliv nastoupila na hvězdnou hereckou dráhu, byla svázaná přísnými pravidly, která jí nedovolovala se vdát, přibrat nebo nosit oblečení takové, jaké chce. Navíc až do Felliniho snímku 8 ½ byl dabován její hluboký chraplavý hlas, neboť filmaři měli pocit, že je příliš neženský a nehodí se k ní.

Osobní život italské divy byl navždy poznamenán znásilněním, ze kterého navíc vzešlo dítě, chlapec. Rodiče a manažer tehdy Claudii uklidili do Londýna a přede všemi se předstíralo, že se jedná o dalšího sourozence jejích rodičů. Až po sedmi letech Claudia o všem promluvila, nicméně vztah se synem Patriziem už byl navěky poznamenaný. Claudia byla provdaná za filmového producenta Franca Cristaldiho, ale až ve vztahu s režisérem Pasqualem Squitierim našla spokojenost, ve které setrvala až do Pasqualovy smrti v roce 2017.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:52 úterý 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 12
  • 6
  • 6
  • 5
  • 5
  • 5
Komentáře