Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Chtěl mě zavraždit. Chci do gulagu, pane soudce! Marek Vít a Pavel Novotný proti sobě u soudu

  Dnes se tváří v tvář setkali úhlavní nepřátelé před soudem, kde se uskutečnila ta pravá bitva při praní špinavého prádla. Bývalý bulvární novinář a starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný stanul před soudem jako obviněný z nebezpečného vyhrožování Marku Vítovi, kterému vyhrožoval vraždou. Sám se k tomu přiznal, udal se na policii a právě dnes vypovídal, co ho k tomu vedlo. Nebál se sám Víta ptát na otázky týkající se jeho práce. Sám Vít se jen tak nedal. Nakonec byl ale soud odročen na 30. září. Jak to celé dopadne? Expres to pro vás bude celé sledovat.

  Jak celá kauza dopadne a kdo nakonec v tomto bizarním sporu zvítězí? Sledujte náš on-line přenos přímo ze soudní síně.

  16:10 Pavel Novotný opouští soudní síň. Poskytuje rozhovor redakci Expres.cz, kde vysvětluje své jednání a jestli je s přelíčením spokojen. Brzy ho uvidíte na našich stránkách.

  Tímto se s vámi loučíme a přejeme příjemný zbytek dne.

  Pavel Novotný promluvil na kameru Expresu.

  16:00 Soud je odročen na 30. září v 9 hodin ráno, kdy se budou vyslýchat i svědci a přečtou se písemné důkazy. Obhájkyně Pavla Novotného by chtěla předvolat i kriminalisty specializující se na vraždy. 

  15:50 Soud opět začal a probíral se tam psychiatrický posudek Pavla Novotného, který prokazuje, že je psychicky zdravý, není nebezpečný a není závislý na THC.

  Pavel odcházel ze soudní síně spokojený.

  Poté obžalovaný žádá, jestli by mohla být promítnuta jeho prezentace o Marku Vítovi, čehož se soudce zděsí a zamítne to.

  15:35 Je vyhlášena přestávka na 15 minut. 

  15:26 Marek Vít odchází ze soudní síně s mužem, který měl po celou dobu na očích sluneční brýle. Vypadá to na jeho bodyguarda či řidiče. 

  Brzy vám Expres přinese rozhovor s Markem Vítem a jeho pohledem na tuto nepříjemnou záležitost. 

  Marek Vít pro Expres popisuje kauzu ze svého pohledu.

  Marek Vít pro Expres popisuje kauzu ze svého pohledu.

  15:15 Svědka se začíná ptát sám obžalovaný Novotný, který naráží na Vítovu důvěryhodnost v souvislosti s tvrzením, že pracuje pro Barcelonu. Přitom měl působit v jiné firmě. 

  Pavel vypadá unaveně, ale stejně má úsměv na tváři.

  15:00 Právní zástupkyně Pavla Novotného začala s tvrdým výslechem Marka Víta. Útočila na jeho důvěryhodnost a na to, jestli opravdu pracuje pro fotbalový tým FC Barcelona. 

  Právnička (P.): Pane svědku, čím se živíte?

  Vít (V.): Pracuju jako fotbalový manažer.

  P.: Pro koho? Na smlouvu? 

  V.: Na pracovní smlouvu. Jsem zaměstnaný na hlavní pracovní poměr.

  P.: Kde? 

  V.: Proč bych vám to říkal? (Jeho advokát: Jak to s tím souvisí?) 

  Soudce: Není to nic, co by tu nemohlo zaznít.

  V.: Nechci pokračovat v této hře souvislostí. Pracuju pro All stars – Výběr hvězd.

  P.: Co to je? 

  V.: Občanské sdružení.

  A dále se do něj navážela kvůli exekucím, které jsou vedeny na Vítovo jméno. Ten nechápal souvislosti mezi tím, proč se tam probírají jeho dluhy, když ho někdo chce zabít. 

  14:45 Na otázku, jestli se Pavla Novotného bojí a má strach, že ho opravdu zabije, odpovídá Vít následovně.

  „Mám strach z toho, co dělá. Z té jeho aktivity a šíření toho, aby mi někdo ublížil. Nikdo neví, jestli mě chtěl zabít sám, nebo vyprovokovat někoho jiného,“ řekl Vít s tím, že udělali opatření i ve školce, aby nikdo neublížil jeho malé dceři.

  14:28 K výslechu je povolán Marek Vít, který je v celém sporu evidovaný jako svědek. 

  „Pavla Novotného jsem viděl asi 3x v životě. Nikdy jsem s ním neměl žádný problém. Někdy asi před 2 lety mi zavolal někdo, že mu došel e-mail od Pavla Novotného, že mě chce zavraždit, abych si vzal od pana majora číslo, kdyby mi někdo vyhrožoval,“ začal vyprávět kauzu ze svého úhlu pohledu. 

  „Desetitisíce jeho sledujících mě sledovaly. Ti také říkali, že mě zabijí. Přijel jsem do Harrachova, vyfotili mě a poslali mu to. Když byl na fotce někdo, koho neznal, hned zjišťoval, kdo to je. Vyhrožoval, tři roky v kuse to dělal. Proto jsme tady,“ dodal Vít. 

  14:10 Pavel Novotný přiznává, kdy přesně začal jeho ohromný zájem o osobu Marka Víta, kterému dodnes nedá pokoj.

  „Vsadili jsme se v roce 2011 s šéfredaktorem jednoho deníku, když se Vít rozváděl s Čejkovou. To nám přišel anonym, kde se psalo, kdo je Marek Vít. Věděl jsem, že je to recidivista, ale tehdy jsem se vsadil s tím šéfredaktorem, kdo z nás přijde dřív na to, co má Vít s Barcelonou,“ rozhovořil se opět Novotný.

  „Ta iluze byla tak dokonalá, že jsme věděli, že tam nějaký háček musí být. Napsal jsem jeden článek, kde bylo: ‚Marek Vít není manažer Barcelony, ale podvodník.‘ Sázku jsem vyhrál já. Marek Vít nemá chybičku. On ve dvaceti letech překonal všechny podvodníky. Nic mi neukradl a neudělal, jsem si jistý, že pozoruji zdatného podvodníka,“ dodal s tím, že první udání na svou osobu podal, když byl pod vlivem alkoholu.

  A také připustil, že se mu kvůli Marku Vítovi děly prazvláštní věci.

  „Když jsem šel před rokem s manželkou z bytu, přišel za mnou člověk, chytil mě za ruku a řekl: ‚Tady je vládní agent, tady je vládní agent.‘ Pak utekl. Manželka se mě zeptala, co to je, já jsem řekl, že to byla asi oběť Marka Víta,“ řekl soudci.

  14:04 Soudce zajímalo, jak dopadlo Novotného trestní oznámení na Marka Víta. A jak reagovala policie.

  „Kdy naposledy jste podal trestní oznámení?“ ptal se.

  Novotný odpovídá: „Nepamatuji si to. Jsem rád, že se dnes vidíme, pane soudce. Neměl jsem možnost říct o Marku Vítovi pravdu, i když mě za to odsoudíte. Chci do gulagu!“

  13:58 Soudce se ptá Novotného, jestli by byl opravdu schopen někoho zabít.

  „Nejsem schopen nikoho zabít. Byl jsem rád, že s kriminalisty můžu mluvit. Vím, co to je vyhrožování. Kdo vyhrožuje, neublíží. Kdo vyhrožuje, nepíše vše na Facebook. Já jsem nikomu nebezpečně nevyhrožoval. Závěrem bych chtěl říct, že nepředpokládám, že bych někdy v životě dostal nápad někoho zabít. Jsem otec dvou dětí s velkou odpovědností. Nemyslím si, že bych se s tím někomu svěřil,“ dodal Novotný na svou obhajobu.

  Pavel Novotný vypovídal jako první.

  13:40 Ze soudní síně je vykázán Marek Vít, protože se začne výslechem obžalovaného Novotného. Pak bude opět zavolán zpět.

  Marek Vít u soudu nedává znát emoce.

  Soudce nejprve vyslýchá Pavla Novotného.

  Pavlovi se klepou nohy, je poučen o svých právech, ale vypadá hodně nervózně. 

  „Jedním z důvodů, proč jsem tady, je moje chorobná touha mluvit se zástupci policie o Marku Vítovi. Předcházely tomu události, které musím popsat. K tomu, co jsem udělal, jsem měl důvody. V roce 2013 jsem začal psát publikaci o panu Vítovi. Jako šéfredaktor novin jsem věděl od anonymů o jeho trestní minulosti a zaujalo mě, že pan Vít se po propuštění prezentuje jako manažer fotbalové Barcelony,“ snaží se Novotný obhájit své činy.

  Pavel si se svou právničkou připravuje řeč.

  „Chtěl jsem publikovat články, že pan Vít není manažer Barcelony. Vzápětí jsem cítil tlak z Barcelony, Kataru, Fify a tak dále, a proto jsem začal psát další texty. Z novinářského hlediska je zajímavé i propuštění Marka Víta z výkonu trestu. Nabyl jsem dojmu a postupem času přesvědčení, že to, co se odehrává, je další trestná činnost Marka Víta. To znamená, že řada jeho obětí se s tím odmítá svěřit policii a ti, co se svěří, ne vždy uspějí. Vzápětí jsem narazil na závažný případ člověka, u kterého tvrdím, že kvůli Vítovi spáchá sebevraždu, protože ho okradl o milion eur. Marek Vít mě fascinoval, že je nemajetný. Marek Vít se prezentuje jako manažer fotbalové Barcelony. To, co jsem udělal, k tomu mě přivedly následující události. Podal jsem na Marka Víta trestní oznámení. Nicméně, protože jsem tušil, co se děje a proč se policie nezajímá o jeho trestné činnosti, poslal jsem trestní oznámení do Brna. Státní zástupce mě poučil, že bych mohl být stíhaný já. Předělal jsem trestní oznámení a podal rozšířené trestní oznámení,“ vysvětluje dál bývalý novinář. 

  13:35 Přelíčení začalo. Pavel Novotný vypadá hodně unaveně. Má kruhy pod očima a je roztěkaný. „Z toho stresu jsem i zhubl,“ přiznal. 

  Státní zástupce začal číst ze spisu a odůvodňuje, proč se všichni dnes u soudu sešli. Žaloba je na Novotného podána kvůli tomu, že napsal na kriminální policii, že se chystá zabít Marka Víta. 

  „Mluvím naprosto vážně. Jsem duševně zdráv, rozhodl jsem se pana Marka Víta zavraždit,“ stálo v mailu. 

  13:30 Přišel soudce, který nesl v rukou spis. Ten čítá několik stovek, možná i tisíce stran sporu mezi Markem Vítem a Pavlem Novotným.

  13:15 Oba aktéři dorazili k soudu. Marek Vít přiletěl z Barcelony a ve velmi dobré náladě. Usmíval se na všechny strany, zatímco Pavel byl zachmuřený.

  Novotného k soudu přišel podpořit youtuber MikeJePán s tričkem, na kterém je nápis „Marek Vít je podvodník“. Evidentně chce provokovat.

  Youtuber MikeJePán dorazil v provokujícím tričku.

  Marek Vít přiletěl k soudu z Barcelony a s úsměvem na rtech.

  13:00 Vítáme vás u živého přenosu ze soudního stání mezi obviněným Pavlem Novotným a pronásledovaným Markem Vítem, o kterém bývalý novinář tvrdí, že je to nebezpečný manipulátor a podvodník. Teď se konečně utkají a mohou si i některé věci vyříkat z očí do očí. Náš reportér pro vás vše sleduje ze soudní síně.

  Jak celá kauza začala?

  Pavel Novotný je známý provokatér, který se nebojí svou pravdu hlásat na všechny strany. Kdo se mu znelíbí, ten čelí nenávisti z jeho strany pomocí sociálních sítí. Nejvíce „postižený“ je Marek Vít, kterého Novotný natolik nesnáší a roznáší o něm, že je podvodník první kategorie, až za to celé stanul před soudem.

  Není to ale jen tak. Před časem se totiž bývalý bulvární novinář veřejně přiznal, že chce Víta zabít, protože policie údajně s jeho nekalými praktikami nic nedělá a on je jediný, který proti podvodníkovi bojuje všemi zbraněmi.

  Proto, aby upozornil na údajné podvody Marka Víta, se nebál sebeobětování a šel až za hranice možného chápání. Dokonce se šel na policii udat, že má myšlenky na vraždu svého úhlavního nepřítele. A dnes celý spor vyvrcholí u soudu, kde se Pavel bude zpovídat ze svých černých myšlenek na trestný čin z úmyslného zabití. 

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:20 úterý 3. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   79
  • Haha
   55
  • Super
   38
  • Tvl
   29
  • Sladký
   19
  • Cože
   18

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz