Chinaski se rozpadají: Malátný vyhazuje 4 členy, fanoušci mluví o zradě

Před třemi dny vyprodala kapela Chinaski O2 arénu, v noci ohlásila, že v současné sestavě končí! Co za tím stojí a co na to fanoušci?

Po vynikajícím koncertě v O2 aréně přišla studená sprcha. Kapela Chinaski totiž v noci zveřejnila šokující prohlášení.  „Někteří z vás nám po O2 aréně říkali, že jsme hráli, jako by to bylo naposledy. A pravda je, že ono to v aktuální sestavě skutečně skoro naposledy bylo,“ napsal Michal Malátný na facebookovém profilu skupiny. 

Kapela prý mění sestavu, což v praxi znamená, že zůstává pouze Michal Malátný a František Táborský. Ostatní členové v Chinaski končí! „Uvědomili jsme si, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi. To neznamená, že bychom měnili styl nebo vás připravili o vaše oblíbené písničky. O tom, kam se posuneme a jak to bude vypadat, už ale máme jasno,“ sdělil Malátný. A ačkoli v prohlášení bylo několikrát řečeno, že se hudebníci nerozchází ve zlém, zůstává po něm hořká pachuť a rozpaky fanoušků. 

„Nechat odejít/vyhodit taková hudební esa?! Vám dočista přeskočilo. Už delší dobu pro mě Chinaski nejsou ta pohodová správná lidská kapela, na jakou jsem byla zvyklá, ale tohle byla asi poslední kapka. Nečekala jsem, že vám ta sláva na stará kolena stoupne do hlavy, co si budeme povídat, vrchol kariéry už máte asi za sebou... Ale i tak, hodně štěstí,“ uvádí například v komentářích nejmenovaná zklamaná fanynka. Jiný posluchač Chinaski jen promptně poznamenal, že krize středního věku se dá řešit i jinak. 

Ať tak či onak, jedno je jisté. Chinaski končí tak, jak je známe. Zda tato změna bude pozitivní, nebo naopak zafunguje jako přímá jízdenka na hudební hřbitov, se však teprve ukáže. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:17 20. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Super
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře