Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Opravdu dal král Karel III. zákaz Meghan přijet na Balmoral? Vystrašit ho mohl podcast

  Nyní se zdá jasné, proč Meghan (41), vévodkyně ze Sussexu, nepřijela s manželem princem Harrym (37) na skotský zámeček Balmoral, kde zemřela královna Alžběta II. Mohou za to velmi napjaté rodinné vztahy poté, co bývalá herečka nenechala na královské rodině nit suchou? Nebo se král Karel III.(73) bojí toho, co by mohla říct?

  To, že je Meghan poté, co odešla s princem Harrym do Ameriky, v rodině ne zrovna oblíbenou členkou, se ví. I když měla slibný začátek své cesty do královské rodiny a samotná královna Alžběta se jí ujala v roce 2018 během oficiální cesty do hrabství Cheshire, kde ji sama provedla tím, co obnáší být na návštěvě a jak se chovat k poddaným, touha ujmout se nové role v královské rodině jí nevydržela. Pro Meghan to byla poslední oficiální cesta se členy královské rodiny, nadto se samotnou panovnicí, a nedlouho nato přišlo rozhodnutí Harryho a Meghan opustit Británii a odstoupit z královských povinností.

  Přestože se vše nejprve zdálo, že proběhne hladce, nakonec se z toho vyklubalo rodinné drama, které skončilo obrovským rozkolem mezi nynějším králem Karlem III., princem Williamem a princem Harrym. Po skandálním interview u Oprah Winfrey se vztahy dostaly na bod mrazu, Harry navíc pronesl, že si není jist, zda je jeho babička v dobrých rukou. Nyní má chystat knihu o svém životě v královské rodině a odchodu z ní a Meghan Markle nedávno spustila svůj vlastní podcast.

  Královská rodina je obecně citlivá na vynášení informací ze svého fungování, a navíc zvlášť v takto vypjatých chvílích, jako je úmrtí milované královny, nikdo nestojí o to, aby se citlivé informace dostaly mezi veřejnost.

  Princové William a Harry se s babičkou rozloučit nemohli, u její smrtelné lože byl pouze budoucí král a Alžbětina dcera, princezna Anne. Catherine, princezna z Walesu, byla v té době ve Windsoru, jelikož se musela postarat o děti, které šly do školy a do školky, a samozřejmě se začalo mluvit o tom, kde byla Meghan a proč na Balmoral nepřijela s Harrym.

  Princ Harry přijíždí na Balmoral.

  Harry ke smrtelné posteli milované babičky nakonec spěchal sám a jeho žena zůstala v Londýně. A podle deníku The Sun to byl jeho otec, kdo zavelel, že tam Meghan nechce.

  „Král řekl Harrymu, že není správné ani vhodné, aby Meghan byla v Balmoralu v tak hluboce smutné době. Bylo mu řečeno, že Catherine rovněž nepřijede a že počty osob u královny by měly být omezeny na nejužší rodinu. Řekl to velmi, velmi jasně, že Meghan by nebyla vítána,“ prozradil obeznámený zdroj deníku The Sun.

  Král Karel III. přednesl první projev.

  Ve svém pozdějším projevu byl ale Karel III. smířlivější. Je si vědom, že když bude Harry s jeho rodinou opomíjet, ztratí syna nadobro, což by nechtěl.

  „Chci vyjádřit lásku Harrymu a Meghan, kteří budují své životy v zámoří,“ prohlásil král a naznačil tím, že s jejich službou pro Korunu nepočítá.

  Poté, co deník The Sun uveřejnil, že si král Karel neměl přát, aby jeho snacha byla přítomna poslední chvíle panovnice, je nasnadě otázka proč. A jak bylo řečeno, na citlivé informace je rodina háklivá. Vidět zesnulé tělo královny na smrtelné posteli je něco velmi intimního a mělo by to být mimo zraky všech, kdo nejsou s královnou velmi úzce spjati. Nadto samozřejmě zdrcená rodina v soukromí projevila smutek a to je také něco, co by veřejnost vidět neměla nebo by neměla vědět, jak toto probíhalo.

  Je tak možné, že nového krále Karla, jenž se jím stal v té vteřině, kdy byla královna Alžběta II. prohlášena lékaři za zesnulou, což se mělo stát někdy okolo 16:30 našeho času ve čtvrtek 8. září, vystrašily právě veřejné počiny snachy Meghan. Už jednou nechala o sobě a o Harrym vydat knihu, jak „utíkali“ za svobodou, vynášela interní informace, a dokonce lži v interview u Oprah Winfrey a její podcast se může časem stát platformou, kdy by Meghan mohla prozradit, co se na Balmoralu událo.

  Přestože by asi nikdo nepředpokládal, že by to kdy udělala, přece jen se dá pochopit, že opatrnost je v takové chvíli namístě. Ze Spojených států navíc přicházejí nepotvrzené zkazky, že celý podcast vévodkyně ze Sussexu by měl být zrušen, právě kvůli pietě ke královně Alžbětě. Ostatně Meghan s ním ani neuspěla a je za něj kritizována i v zámoří, kde doposud platila za odvážnou a moderní feministku, která se vzepřela královské rodině.

  Meghan Markle se zdraví s lidmi u Windsoru.

  Meghan Markle se zdraví s lidmi u Windsoru.

  Když se včera nečekaně objevila u Windsoru spolu s princem Harrym, princem Williamem a princeznou Catherine, reakce na její přítomnost byly smíšené. V takové chvíli s ohledem na vyjádření úcty ve smutku by ji nikdo neodmítl, přebírala květiny a bavila se s lidmi, přesto se našlo i několik lidí v davu za bariérami, kteří jí nechtěli podat ruku.

  Catherine, princezna z Walesu, princ William, princ Harry, Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu

  Jedno ale bylo zřetelné, a to viditelné napětí mezi ní a princeznou Catherine. Přestože kamera živého přenosu stanice BBC zabírala hlavně prince a princeznu z Walesu, jak se zdraví s lidmi a zastavují se u nich, Catherine a Meghan si sotva vyměnily pohledy.

  Fotogalerie


  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:51 pondělí 9. ledna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   48
  • Haha
   12
  • Cože
   5
  • Trapas
   5
  • Sladký
   5
  • Tvl
   4
  Vybrali jsme pro vás

  Kolik dostal Datel za Clash of the Stars? Žádných 90 tisíc, ale 2,3 milionu

  Organizace Clash of the Stars poskytla soudu dokumenty, které by měly dokazovat, kolik peněz dostal Marek Valášek,...

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  RECENZE: Lucii se kočky rozutekly a žáby proklouzly mezi prsty

  Premium Příští rok to bude třicet let, kdy skupina Lucie vydala své třetí a v mnohém přelomové album Černý kočky mokrý žáby. V...

  „To bylo odbojové znásilňování.“ Izrael pouští detaily a dělá si hořkou legraci

  Premium Izrael, který je znechucen reakcí OSN a organizací „hájících práva žen“ včetně MeToo, začal světovým médiím a v OSN...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz