Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Byl Čestmír Řanda obětí žen? Vězení kvůli neplacení alimentů, vyhrožování a synova nenávist

  Čestmír Řanda se sám cítil ohrožen. | foto: Profimedia.cz

  Herec Čestmír Řanda mladší (†60) zemřel opuštěný a sám v bytě své přítelkyně. Prý ho zradilo srdce, stejně jako kdysi jeho slavného tátu Čestmíra Řandu staršího. Málokdo z jeho okolí chápe, že tak náhle odešel, i když to byla to rozporuplná osoba v českém showbyznysu. Herec si prošel vězením, manželka Regina Řandová (52) s ním neměla dobré vztahy, jeho vlastní syn se k němu nehlásil a bývalé partnerky ho obvinily z napadení a vyhrožování. Sám říkal, prý se stal obětí žen. Kde je pravda, to už se nikdy nedozvíme. Pojďme se ohlédnout do minulosti, co všechno prožil. A že toho nebylo málo.

  Herec Čestmír Řanda se narodil do slavného klanu, před jeho tatínkem se lidé klaněli, byl uznávaným umělcem, tudíž se předpokládalo, že se syn potatí a půjde v jeho šlépějích.

  Čestmír se snažil jeho sen splnit a dát se také na herecké řemeslo, přitom ho více přitahovala letadla a období druhé světové války. Byl srdcem více bojovníkem než umělcem. Ale nechtěl lidi, co v něj věřili, zklamat.

  Tudíž se vydal na hereckou dráhu, kde to bylo jako na horské dráze, jednou se mu dařilo, podruhé zase ne a byl bez práce. Sice měl tak trochu vyšlapanou cestičku díky slavnému příjmení, ale nikdy neprojevil tolik talentu, nebo spíše nepřekročil stín vlastního táty, z čehož měl obrovské životní trauma.

  Hojil si nespokojenost na ženách?

  Životní nespokojenost se mu prolínala především v partnerských vztazích. Nenajde se moc žen, které by na Čestmíra vzpomínaly zrovna s láskou, spíše naopak. Většinou s nimi vedl dost drsnou válku.

  Zub času se na herečce moc nepodepsal, vypadá pořád k světu.

  „Na syna neplatil alimenty, nechoval se ke mně hezky a syn to viděl. Proto se rozhodl, že se s ním už nechce vidět, což trvá dodnes,“ řekla před časem exmanželka Regina Řandová pro Expres.

  Regina Řandová byla při rozhovoru velmi otevřená.

  A neusmířil se s pětadvacetiletým synem Čestmírem ani před smrtí. Sám herec z toho do posledních dní vinil bývalou manželku.

  „Bývalá manželka a její současný manžel mě patnáct let pronásledovali. Doufám, že tomuhle bude brzo konec a já se v budoucnu se synem znovu setkám,“ přál si Řanda, což se mu už nikdy nesplní. 

  Neplatil alimenty, musel do vězení

  Nevidět syna, to nebylo to nejhorší, co se impulzivnímu herci stalo. Dvakrát se dostal do vězení a pokaždé kvůli tomu, že bývalé manželce přestal platit peníze na jejich syna. Poprvé musel za mříže v roce 2010 a podruhé v roce 2015.

  Herec si odpykal celkem rok ve vězení za neplacení alimentů na syna.

  Herec si odpykal celkem rok ve vězení za neplacení alimentů na syna.

  „Najednou zjistíte, že úspěšnost se tady měří tím, jak se umíte porvat o židli u televize. Je tu i člen Berdychova gangu a i takovým jako on je třeba říct ne. Já jsem se nenechal šikanovat těmi, kteří jsou tady už dlouho, ukázal jsem jim, že na mě jejich hierarchie nefunguje. To tady musíte udělat hned a tvrdě,“ popsal v minulosti herec, který byl kvůli vězeňské rvačce několik dní na samotce.

  Ani vězení ho nemělo napravit a jeho syn, byť studoval, neviděl od táty ani korunu. Sám Řanda říkal, že nebude platit na dítě, které má zakázáno vídat, prý jím bylo i manipulováno, aby tátu nechtělo vidět. 

  „Nikdo mu nebránil, ale syn už ho pak ani nevyhledával, jako by už pro něj nebyl,“ dodala Řandová, která odmítá jakékoliv obvinění, že by syna manipulovala proti vlastnímu tátovi.

  S dalšími ženami přišlo obviňování a nenávist

  Bohužel exmanželka nebyla jediná, u které se z lásky stala přímo nenávist. Jeho další osudovou ženou byla bývalá rosnička Tina Pletánková (50). S tou to nejdříve byla láska jako z románu, plná vášně, jenže to ještě sympatická blondýnka netušila, že tyto vášně přerostou všem přes hlavu.

  „Mám ho na všech komunikačních kanálech zablokovaného a stejně začal všude šířit pomluvy, snůšky lží a blábolů. Píše i sousedům v mém bydlišti, obvolává je a obtěžuje, nově se objevily i anonymy,“ popisuje svou situaci v rozhovoru Pletánková, která prý byla kvůli neúnosnosti situace nucena zajít na policii.

  To si nenechal Řanda líbit a vrátil jí úder.

  „Tina Pletánková je jedna velká mediální bublina. Její stav není dobrý. Přes rok chodí k psychiatričce. Nevím, jestli na to bere nějaké léky, ale dlouhodobě na ni doléhaly problémy,“ odkryl dále Řanda, že Pletánková není podle něj psychicky v pořádku.

  Oba dva na sebe podávali jedno trestní oznámení za druhým, plivali na sebe špínu, až si naštěstí každý našel jiného partnera, přestali si sebe všímat a najednou začal být klid.

  Na konci života našel klidný přístav

  Nové lásky, která byla velmi podobná Pletánkové, se nemohl nabažit. I když stále cestoval za prací do Švédska, vždy se vracel za ní do Liberce. V bytě žil nejen s ní, ale také s její dcerou. Michaela Kryčfalušijová našla Čestmíra ležet v bezvědomí a zavolala mu záchranku.

  I když si prožil hodně zlého, na sklonku života byl konečně šťastný, bez roztržek a hádek o dítě. Mladší partnerka ho naplňovala láskou a dávala mu pocit domova, který dlouhé roky neměl.

  Řanda sbalil mladší kopii Tiny Pletánkové.

  Ať byl jakýkoliv, byl to hlavně člověk, jenž si jen přál vystoupit z tátova stínu, aby všem dokázal, že i sám za sebe něco dokáže, a toužil najít pevný přístav. To je jedna z věcí, která se mu před nečekanou smrtí povedla.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz