5 největších děr v kauze ukradených slavíků, které zničí padesátiletou soutěž
4/6

Stín minulosti

Všichni věcí, co se dělo po udílení Českého slavíka loni. Iva Pazderková se při oceňování Tomáše Ortela zvedla a demonstrativně opustila sál. Radek Banga taktéž. Ani jeden letos na Slavíky nedorazil. Banga přiznal, že od pořadatele neobdržel pozvánku. 

Hovořilo se tehdy především o tom, že Ortelovy radikálně pravicové texty odporují dobré morálce a interpret by měl být z toho důvodu z ankety vyřazen. 

Musica Bohemica se však letos nechala slyšet: „Chceme zdůraznit, že při našem rozhodování jsme v žádném případě neřešili obsah písňových textů, které jsou někdy označovány za kontroverzní. Zde respektujeme vyjádření soudního znalce, že nepřekračují zákon.“

Jejich tvrzení však v kontextu událostí minulého roku lze jen stěží uvěřit. Došlo by k anulování hlasů nebýt Ortelových textů a odporu Radka Bangy, Ivy Pazderkové, Pekaře a dalších?

Tomáš Matonoha v převleku dalajlámy přebíral cenu za Tomáše Ortela. Diváci se smáli. Kdo se ale bude smát naposled?

Vše působí spíše tak, že porušení fair play ze strany fanoušků je jen zástěrka, aby mohla agentura vyřadit nepohodlného interpreta, jenž se nebezpečně dral na první příčky. 

Od postupu pořadatele se teď distancuje generální partner ankety minerální voda Mattoni. Považuje jeho jednání za netransparentní a zvažuje odchod ze soutěže.

4/6
Ohodnoťte článek

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:55 čtvrtek 29. března 2018. Anketa je uzavřena.

  • 83
  • 16
  • 13
  • 11
  • 9
  • 8
Komentáře