jít naiDNES.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Náhrada za Českého slavíka? Na trhu se zrodila nová soutěž. | foto: Koláž Expresu

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co pořadatelé oblíbené ankety popularity českých zpěváků oznámili, že se letošní ročník neuskuteční, na trhu se objevila nová, téměř totožná soutěž.

Malé zaškobrtnutí vás může vyjít hodně draho, to si nyní určitě uvědomují i organizátoři ankety Český slavík. Ti se totiž rozhodli, že po loňském fiasku, kdy kapele Ortel ani jejich frontmanovi Tomáši Ortelovi neuznali fanoušky zaslané hlasy a přiřadili jim hlasy z předešlého ročníku, letošní ročník vynechají, aby k něčemu podobnému již nemohlo dojít. Roli v tom mohl hrát postoj hlavního sponzora, který si již nepřál podobné skandály.

A zatímco Jaroslav Těšínský a jeho tým si dávají ozdravnou pauzu, na scéně se objevila nová soutěž, a to ceny Czech Singer. Na jejich webových stránkách se můžete dozvědět, že se ceny udělují na základě diváckých a posluchačských nominací, kdy nominace byly uzavřeny 10. listopadu.

Do finále, které má proběhnout 23. ledna v pražském Divadle Hybernia, ale nejdou všichni nominovaní, nýbrž po uzavření nominací vybírá odborná porota ze všech nominovaných osm interpretů v každé kategorii, o jejich umístění dále rozhodují jejich fanoušci.

Kdo ale za anketou stojí, kdo sedí v odborné porotě a prezentují se jako náhrada za zrušeného Českého slavíka?

Ačkoliv jsme se do vydání článku odpovědí nedočkali, z oficiálních facebookových stránek je zřejmé, že půjde o mix Českého slavíka a Cen Thálie, protože se interpreti nerozdělují jen do kategorií zpěvák či zpěvačka, ale nominovaní jsou převážně v kategorii muzikál.

Otázkou je, jakou má soutěž na českém trhu šanci.

Nutno říct, že pokud tvůrci na své facebookové stránky umisťují všechny nominace, zatím jich moc není. Celkem totiž zveřejnili jen 25 jmen, mezi nimiž ale chybí Lucie Bílá či Karel Gott, což zavání provinčností. Tak se necháme překvapit, co se ze soutěže vyvrbí.

Dosud jsou v nominacích jen Sebastian, Viktória Matušovová, Eliška Weissová, Martin Matoušek, Monika Absolonová, Vojta Drahokoupil, Marek Ztracený, Barbora Poláková, Marta Jandová, Markéta Konvičková, Thom Artway, Marian Vojtko, Alžběta Bartošová, Michaela Zajmi, Jakub Děkan, David Gránský, Daniel Klánský, Ladislav Korbel, Eva Farna, Eliška Rusková, Jana Sibera, Gabriela Gunčíková, Václav Noid Bárta, Hana Holišová a Jan Brožek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:57 13. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  30
 • Super
  19
 • Sladký
  17
 • Tvl
  16
 • Cože
  10
 • Haha
  9
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat