Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Top Slavíci: Soukup hrdina večera, Bagárová vyhořela, Háma a Sokol je vystřelili do nebe

  Zlatými slavíky letošního roku se stali Ewa Farna, Marek Ztracený a skupina Kabát. Tříhodinový televizní přenos na Nově byl nabitý energií a plný zajímavých okamžiků. Moderátorský tým Ondřeje Sokola a Aleše Hámy dokázal i ty nejnáročnější chvíle proměnit v kvalitní humor, což diváky nadchlo. Celkově bylo zřejmé, že se všichni skvěle bavili

  Jedním z nečekaných momentů večera byl útok na zpěváka Jana Bendiga hned na začátku slavnostního večera. Neznámý mladík vysypal pytel mouky na Bendigovu hlavu, což způsobilo velký šok nejen jemu, ale i přihlížejícím. Markéta Konvičková, která byla svědkyní tohoto incidentu, později komentovala: „Je to nechutné, chudák Honza, má úplně zkažený večer.“

  Bendig, ačkoli zjevně otřesený, se po útoku rychle vzpamatoval a odjel se převléct, aby mohl stihnout své vystoupení s Monikou Bagárovou. Tento incident však vyvolal otázky ohledně bezpečnosti a reakce ochranky, která útočníka ani nezadržela a nechala ho utéct. To zase přivedlo k diskuzi o tom, co by se mohlo stát, kdyby útočník místo mouky použil něco nebezpečnějšího, například kyselinu.

  Večer provázeli ostřílení moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol, kteří uměli proměnit „špatné myšlenky“ ve velmi dobré vtipy, za které by se nemusel stydět ani král nekorektnosti Ricky Gervais. Jejich humor nebyl jen samoúčelný, nikoho z umělců nešetřili a trefně se dotkli známých mediálních kauz. Jediným terčem, na kterého mířili nejvíce, byl Jaromír Soukup, jehož přítomnost v sále byla pro moderátory doslova vhozenou rukavicí.

  Jaromír Soukup

  „Dnešní večer je velkou událostí,“ začali bezelstně na předávání cen Sokol a Háma. „Musíme ho pochválit, že přišel. Je to velké gesto, zakopáváme válečnou sekeru,“ pokračovali. Pak ale došlo na další kolo. Nejdříve si dělali legraci z jeho rozchodu s Agátou Hanychovou a poté vystřelili. „Prodáte půlku vlastní televizní stanice, abyste si mohl koupit dvě vstupenky sem,“ vygradovali smršť vtipů na Soukupovu adresu, narážejíc na jeho finanční potíže.

  V rámci předávání cen byly uděleny bronzové, stříbrné a zlaté slavice. Ewa Farna si odnesla zlatou slavici, fanoušci Evy Burešové byli přesvědčeni, že si cenu odnese právě ona. A nic. Bronzovou sošku získala Monika Absolonová a stříbro získala Lucie Bílá. Ta nezapomněla připomenout mladším kolegyním, kolik zlatých slavíků už má.

  „Děkuji všem, co mi posíláte hlasy. Mám 4 stříbrné a 21 zlatých slavíků. Jsem šťastná a myslím, že si to zasloužím. Nenechte se nikým a ničím rozdělit,“ řekla Bílá, které to možná leželo v žaludku.

  Ewa Farna při svém vítězství nezapomněla zmínit, že dokázala vyprodat O2 arénu bez podpory Leoše Mareše, což pravděpodobně byla narážka na kolegyni Moniku Bagárovou, která má v plánu vystoupit v této velké hale příští rok s podporou právě Leoše Mareše.

  Monika Bagárová

  A Ewina slova se hned potvrdila, bez Mareše by Bagárová byla vyřízená. Její vystoupení bylo jednoznačně nejslabší za večer, kopírovala Daru Rolins, zpívala dvě její písně, neměla vlastní styl a pak přidala dva vlastní songy. Což bylo v ostrém kontrastu s po ní vystupující Helenou Vondráčkovou oblečenou ve zlaté kombinéze, která předvedla mash up svých nejslavnějších hitů. Kdyby nebyly naše VIP v první řadě na kameře, stoprocentně by se zvedly ze sedadel a klidně by začaly tančit, vzdálenější řady od kamer totiž pařily na svých sedačkách a Vondráčková se dostala standing ovation. Bylo evidentní, jak Vondráčková sfoukla Bagárovou jako svíčku, skoro o padesát let starší umělkyně udělala show jako blázen a Bagárové k tomu nestačilo ani deset tanečnic.

  Helena Vondráčková

  V kategorii hudební skupina zvítězila skupina Kabát už po čtrnácté. Předávání ceny však provázela trochu trapná situace, kdy zpěvák Pepa Vojtek dožadoval podání ruky od Michaela Kocába, který ceny předával. Tím vznikla zábavná situace, kdy se Vojtek zeptal, kde je pan Kocáb, a dodal ironickou poznámku, že pravděpodobně pracuje na své opeře.

  Vojta Dyk stejně jako loni do sálu přinesl kabelu, v níž měl nejen alkohol, ale i kelímky. Kdokoliv vyhrál, byl u Vojty a slavil. Věčně stříbrný slavík prostě vždycky ví, jak na to, a rozhodně se s vodou na stole nespokojí. Kromě flašky přinesl i poněkud trýznivou píseň o smrti svého otce, která se na celkově zábavný večer ani moc nehodila. Tu temnou chvilku pak publiku vynahradil vtipnou řečí, ve které si vzpomněl i na manželku Táňu. „Děkuji manželce, že mě stále podporuje, kromě pár dnů v měsíci.

  Vojta Dyk
  Vojta Dyk

  Na závěr akce byl Václav Neckář uveden do Síně slávy a oceněn za svůj významný přínos hudbě. Osmasedmdesátiletý zpěvák přijal čtvrtý potlesk vestoje a sdílel své vzpomínky na doby, kdy začínal na Slavíku. Nečekaným momentem bylo i přizvání Marty Kubišové na jeviště, s níž měl Neckář v minulosti slavnou kapelu Golden Kids. Naopak nebyla pozvána Helena Vondráčková, což bylo zajímavým zvratem, vzhledem k minulým sporům mezi ní a Kubišovou kvůli zrušenému turné Golden Kids.

  Rozhodně se díky moderaci Hámy a Sokola jednalo o nejlepší slavíky, fóry na hraně jsou osvěžujícím prvkem jindy celkem upjaté televizní zábavy a střílení do Soukupa či do Lely Vémolové, o které moderátoři řekli, že na její placené snídaně si Menza pořídila permanentky, působily u nás jako z jiného světa, přestože diváci Zlatých glóbů jsou s těmito průpovídkami seznámeni už dávno právě díky Gervaisovi, jimž se moderátoři nejspíše inspirovali. Nicméně i tak je to u nás zásadní posun k lepšímu. Příště by však mohlo být méně hudebních vystoupení, úplně v pohodě by jich stačilo pět. Dvanáct živých vstupů bylo příliš, druhá půlka se kvůli nim vlekla a některé z nich byly příliš patetické. Televizní show takového formátu je tím příliš náročná a unavuje diváka, navíc neustálé plakání nad mrtvými se sem nehodí. Slavíci oslavují živé umělce a jejich tvorbu, dojaté zpívánky nad lidmi by měly mít místo jinde a jinde.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...