Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Parchant a zaprodanec! Je mimo jako Klus, vyslechl si Xindl X kvůli Janečkovi

  K projevu Karla Janečka se vyjádřil nejen Tomáš Klus, ale i Xindl X. Ten to pak schytal od odpíračů očkování. | foto: Koláž Expres.cz

  Ani týden po udílení cen ankety Český slavík neutichá bouře, kterou vyvolal kontroverzní projev majitele ankety, miliardáře Karla Janečka. Vyjádřila se k němu celá řada umělců včetně Marty Jandové, Tomáše Kluse a Xindla X. Ti to i přes to, že očkování a covid-19 nezmiňovali, schytali od fanoušků. „Tím se zařadil do politické kampaně příznivců očkování,“ rozohnil se jeden z nich na adresu interpreta hitů Chemie, Láska v housce nebo V blbým věku.

  „Hudební scéna beze vzdoru sledovala, jak si tu další miliardář kupuje pozornost společnosti a rozjíždí kampaň. I kdybych s obsahem sdělení stokrát souhlasil, způsob, jakým a při jaké příležitosti bylo předáno, mi se svobodou, o niž údajně mecenášovi jde, nejde dohromady,“ vyjádřil se na sociální síti Tomáš Klus v souvislosti se Slavíkem.

  „Slavík byl chycen do zlaté klece a svou příležitost dokázat, že není jen pozlátkem, opět promeškal,“ doplnil.

  „Ahoj Tome! Napsal jsi to výstižně. Přesně stejné pocity jsem z té kampaně i z celého večera měl taky. Je sice fajn, že výsledky, zdá se, opravdu odpovídaly návštěvnosti koncertů a číslech na Spotify, ale to, že byli účinkující zahrnuti do politické kampaně, s níž by pravděpodobně nesouhlasili, je opravdu tristní,“ komentoval jeho slova Xindl X, který se udílení cen na Instagramu také věnoval.

  „Můžete si být jistí, že kdyby interpreti dopředu věděli, jaké spoty budou mezi jejich vystoupeními běžet, mnozí z nich by si svou účast rozmysleli,“ poznamenal hudebník.

  „Je mi z toho smutno. Pořád doufám, že tahle estráda nebyla začátkem něčí politické kampaně. Nicméně pokud ano, bude lepší mít se na pozoru. Dějiny už nám nejednou ukázaly, že od těch, co si myslí, že si můžou všechno a všechny koupit, nelze čekat nic dobrého,“ doplnil.

  K projevu Karla Janečka se vyjádřil i Xindl X. Ten to pak schytal od odpíračů očkování.

  Bohužel i on na vlastní kůži pocítil, jak chutná hněv části covidem-19 rozdělené společnosti. I když očkování a Janečkovu protivakcinační agitku neřešil, někteří lidé mu to vmetli do tváře.

  „Tímto příspěvkem jste se také zařadil do politické kampaně příznivců očkování,“ vzkázal Xindlovi X Radim T., který byl ještě velmi slušný, i když úplně mimo mísu, protože hudebník covid-19 vůbec nezmínil.

  „Ty Xindle zaprodaný! Národ si vás bude pamatovat, nebojte! Všichni jste zaprodanci, parchanti!“ rozohnil se Karel V., který už si servítky vůbec nebral.

  Podobných vzkazů by se našlo mnohem více. Řada lidí jeho slova tak úplně nečetla, nebo spíše nepochopila, vzali si z toho jenom to, že když je proti Janečkově projevu na Slavíku, automaticky schvaluje očkování a vládní kampaň i kroky proti šíření koronaviru. Stalo se tak nejen u Xindla X, ale i u Tomáše Kluse a dalších umělců.

  Samotný miliardář, mecenáš a majitel Slavíka dělá, jako by se nic nestalo. Jako by nepřilil olej do už tak dost velkého ohně a nepřispěl k tomu, že je tuzemská společnost ještě více rozdělená a jde si po krku.

  „Tomáši, absolutně nechápu tvůj přístup a přímo mě fascinuje to, že jsi mě srovnal s ‚morálním bahnem‘ naší společnosti. Žijeme v kritické době a naše svoboda je ve velkém ohrožena. Zvláště nyní je iracionální jít proti sobě,“ komentoval Klusova slova Karel Janeček.

  „Sám víš, že existují momenty, kdy je žádoucí či až nezbytné hranici mezi kulturou a politikou překračovat. Obava, že jsem dostal nějakou nečekanou nemoc jménem ‚touha po moci‘, je zcela nesmyslná,“ reagoval miliardář na zpěvákova slova, že miliardář netoužil pomoci, ale po moci.

  Ten se nyní horko těžko snaží zachránit situaci, což se mu ve finále moc nedaří.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:58 pátek 25. března 2022. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   70
  • Trapas
   62
  • Super
   41
  • Tvl
   18
  • Cože
   9
  • Sladký
   8