Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Český slavík: Sokol upadl na hlavu, Farna s potoky slz, Konvičková rvala uši

  Nejočekávanější událost roku je za námi. Diváci se v sobotu večer dozvěděli výsledky ankety Český slavík Mattoni 2017. Obhájil své vítězství kontroverzní Ortel? Odnesla si Lucie Bílá svého dvacátého slavíka a dorazil Karel Gott? Hudební divadlo Karlín se proměnilo ve slavnostní slet hvězd a Expres.cz vám přinesl postřehy přímo z místa.

  Mezi prvními hosty dorazil do divadla Petr Bende s manželkou Zuzanou, s níž však nežije. Společenské akce však pravidelně navštěvují bok po boku.

  „Stejně jako každý rok jsem dorazil s manželkou. Ale každý máme svou domácnost. Vycházíme spolu dobře. Nevidím důvod, proč bychom spolu nešli,“ vysvětlil Bende Expresu.

  Za doprovodu syna Kristiána dorazila Gabriela Partyšová (39), která začátkem listopadu oznámila rozvod s Danielem Farnbauerem. Jejich manželství nevydrželo ani dva roky. 

  Musíme však uznat, že to Gábině nesmírně sluší. 

  Partyšová dorazila bez doprovodu. Nedávno oznámila rozchod s manželem.

  Více než hodinu před přenosem vkročila na červený koberec Lucie Bílá. Ta se ku příležitosti potenciální výhry svého jubilejního 20. slavíka ozdobila speciálním třídílným setem diamantů a smaragdů slavné italské šperkařské značky v hodnotě 30 milionů korun.

  Měla po boku i svého bývalého partnera Radka Filipiho. Ten s Lucií navzdory rozchodu nadále spolupracuje. Syn Filip se momentálně nachází v New Yorku, proto na akci nemohl dorazit.

  Zlatá slavice Lucie Bílá na sobě měla šperky za 30 milionů.

  Naprosto všechny odzbrojila svým vzhledem Jitka Boho, která se proslavila díky pořadu Tvoje tvář má známý hlas

  Dorazila s manželem: „Ještě před dvěma hodinami jsme byli pocákaní od barvy, protože jsme se dnes stěhovali do našeho baráčku. Dceru hlídá babička a děda. Hudební cena by si zasloužila osvěžit. Televize a rádia nedávají šanci novým umělcům, což je obrovská škoda,“ sdělila Expresu bývalá modelka. 

  Jitka Boho dorazila s manželem a byla nádherná.

  Zároveň dodala: „Ano, mám ambice jednou získat Českého slavíka.“

  Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem.

  Petr Malásek s manželkou Danou Morávkovou k letošním výsledkům řekl jediné: „Myslím, že nás nepřekvapí. Budou stejné jako každý rok.“

  Stejný názor měla i Lucie Borhyová: „Myslím si, že to dopadne stejně.“

  Lucie Borhyová v doprovodu kolegy Reye Korantenga.

  Borhyová dorazila po boku Reye Korantenga, svého parťáka ze zpravodajství televize Nova. Jak sama tvrdí, je to tradice. 

  Rey byl hned od začátku také názoru, že opět vyhraje Lucie Bílá a Karel Gott, sám však mainstreamovou hudbu neposlouchá.

  Zeptali jsme se ho dokonce i na kauzu Ortel. Na to nám Rey sdělil, že pokud anketa funguje na bázi hlasování lidí, měl by se postoj diváků respektovat, ať je jakýkoliv. 

  Karel Gott dorazil do Hudebního divadla Karlín v dobré náladě, jen na schodech trochu klopítl a musela ho přidržet manželka a člen ochranky.

  Večerem provázel Ondřej Sokol, jeho humor však hraničil s trapností. Rozhodně se nedalo hovořit o důstojnosti, jakou takový ceremoniál vyžaduje. Jednou ležel na zemi, podruhé visel ze stropu. Nevyvaroval se ani užití sprostých slov. 

  Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka získala dle očekávání Lucie Bílá. Jde o již 20. cenu! Převzala si ji bosky, jelikož má zlomený malíček, jak vysvětlila divákům. 

  Lucie Bílá si převzala cenu bosa. Má totiž zlomený malíček.

  Druhé místo obsadila Ewa Farna, která měla srdceryvný projev plný slz, kterým se v publiku neubránil ani její manžel Martin Chobot. 

  Farna se neubránila slzám.

  Třetí místo získala Lucie Vondráčková

  Lucie Vondráčková vyhrála třetí místo.

  Markéta Konvičková zazpívala píseň Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš, nastavila si však příliš vysokou laťku. V některých tónech byl její zpěv mimo tóninu. Snaha však byla. 

  Třetí místo v kategorii Kapela roku získala skupina Chinaski, nikdo si však cenu nepřebral. Lze to vnímat jako jeden z důkazů, že mezi hudebníky nepanují zrovna ty nejlepší vztahy a nechtějí se vzhledem k aktuální situaci, reorganizaci a domnělému rozpadu vyjadřovat a čelit dotazům novinářů. 

  Nedorazil ani druhý oceněný. Skupina Ortel, která obsadila druhou příčku, si vzhledem k aféře z minulého roku cenu také nepřebrala. Loni totiž při přebírání demonstrativně opustila sál například Iva Pazderková nebo Pekař. 

  První místo získala dle očekávání hudební formace Kabát. Ta jako jediná si cenu přebrala. 

  Zlatého slavíka získal – překvapivě – Karel Gott. Ten svůj proslov pojal zpočátku vtipně: „Ani tentokrát jsem s tak dobrým volebním výsledkem nepočítal,“ řekl.

  Dodal: „Děkuji zvláště pak své koaliční partnerce Ivance.“ 

  Poděkoval také svým dcerám, které se s ním učí texty, i svým příznivcům. Poděkoval taktéž mladším kolegům, že nehází flintu do žita, a Bohu.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:26 neděle 25. března 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   178
  • Super
   25
  • Haha
   23
  • Tvl
   17
  • Cože
   10
  • Sladký
   8

  Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

  Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

  Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

  Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

  Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

  Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz