Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Český lev: Favorizovaný Toman nedostal vůbec nic, zářil film Všechno bude

  Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina prošli ti nejslavnější herci České republiky. Kdo zazáří a kdo naopak propadne? To sledujte na webu Expres.cz v přímém přenosu, který pro vás právě teď přinášíme.

  22:00 26. ročník Českého lva je za námi, má své vítěze, kteří se radují ze svých cen. A vy se můžete těšit na další postřehy ze zákulisního dění, které vám v brzké době přineseme na Expres.cz. Hezký večer, děkujeme za pozornost. 

  21:53 Jde se do finále, už se netrpělivě čeká jen na vyhlášení nejlepšího českého filmu za rok 2018. Tím se stal snímek Všechno bude, který totálně převálcoval třináctkrát nominovaného Tomana, jenž nezískal ani jednu cenu

  21:48 Na pódium přišla herečka Simona Babčáková, známá třeba ze sitcomu Comeback. Jde předat Lva za nejlepší dokument, jímž se stal King Skate. 

  21:45 Nejlepším režisérem se stává Olmo Omerzu za film Všechno bude. Vyfoukl tak Českého lva Ondřeji Trojanovi za film Toman, u něhož se předpokládalo nejvíce cen, ale zatím neproměnil žádnou nominaci. 

  21:36 Na pódium přišel Ondřej Havelka, který bude vyhlašovat mimořádný přínos české kinematografii. Ocenění získala režisérka a scenáristka Věra Plívová-Šimková. Přišla o berlích, přesto měla úsměv na tváři. Celý sál vstal a tleská jí vestoje včetně Ivany Chýlkové či Marthy Issové, které jsou dojaté. 

  21:26 Je tu vyhlášení nejlepšího mužského hereckého výkonu v hlavní roli. Českého lva získal Karel Dobrý za film Hastrman. Celý sál šílí a aplaus nebere konce.

  Karel Dobrý má cenu za film Hastrman.

  21:22 Na řadu přicházejí hlavní ceny. Momentálně se jde vyhlásit nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Nejlepší herečkou byla vyhlášena Jenovéfa Boková za hlavní roli ve snímku Chvilky. Do té doby hrála v orchestru a pro Lva si jde se slzami v očích. „Já jsem byla spokojená tam za stojánkem. Chtěla jsem, aby to bylo za mnou, ale Akademie to dala na konec,“ řekla zaskočená herečka.

  Jenovéfa Boková má Lva za nejlepší ženský herecký výkon.

  21:15 Přichází na řadu ocenění pro nejlepší scénář, Lva dostává Petr Pýcha za film Všechno bude. 

  Následuje cena za nejlepší kameru, kterou přišli předat herci z filmu Dukla 61 Robert Mikluš a Marek Taclík. Jejich humor moc lidí nepobralo, když si stěžovali na hereckou profesi. Nejlepším kameramanem je Diviš Marek za film Hastrman. Českého lva za něj přebírá zpěvák Ondřej Havelka. 

  21:00 Vyhlašuje se nejlepší televizní film nebo minisérie, kdy tuto kategorii na plné čáře ovládla Dukla 61, za niž už získala cenu Martha Issová.

  Cenu za nejlepší zvuk předával „zlý bankéř“ Tomáš Jeřábek, který přišel převlečený za kosmonauta a všechny tím velmi pobavil. Českého lva získala trojice Jan Šulcek, Jakub Jurásek, David Titěra za film Domestik.

  Český lev 2019
  Český lev 2019

  20:50 Cenu za nejlepší střih předává charismatický herec Pavel Řezníček známý ze seriálu Profesor T. Ocenění získala Jana Vlčková za snímek Všechno bude, která měla velkou trému.

  Cenu Magnesia za nejlepší studentský film přichází předat herečka ze seriálu Dabing Street Klára Melíšková, získává ji student Ondřej Erban za film Sto dvacet osm tisíc.

  Českého lva za nejlepší hudbu získává Petr Wajsar, který složil hudbu k Hastrmanovi. Děkuje Ondřeji Havelkovi, který je pro něj velkým vzorem. Hudebník je dojatý a slzičku musel opravdu zamáčknout.

  Ocenění za nejlepší masky předává sympatický herec Jan Cina. Přišel oblečený za čerta Bonifáce. Na tváři se mu vykouzlil úsměv, když Lva získal Zdeněk Klika za pohádku Čertí brko.

  Českého lva za nejlepší dramatický televizní seriál získává Dabing Street, který byl mezi diváky velmi úspěšný. Diváky vzal do zákulisí řemesla dabingu. 

  Nejlepším seriálem se stal Dabing street.

  Lva za nejlepší filmovou scénografii přišel předat David Vávra z filmu Chata na prodej. Získali ho Jan Švankmajer a Václav Švankmajer za snímek Hmyz.

  Ondřej Sokol jde předat cenu za nejlepší kostýmy, herec přišel ve vytahané bundě a džínách. Vypadal jako bezdomovec, ale bylo to jen oblečení z natáčení. Českého lva za kostýmy získává Eva Kotková za film Hastrman.

  20:34 Cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli předává herečka Anna Polívková. Lva získal mladík Jan František Uher z filmu Všechno bude. Porazil třeba takového ostříleného herce, jakým je Jan Hartl. Byl z toho tak nervózní, že koktal a zadýchával se.

  20:21 Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předává herec Jiří Konvalinka jako cyklista. Cenu získala za film Všechno bude Eliška Křenková. Tu na pódium doprovází obrovský aplaus, je vidět, že tam má velký fanklub včetně Jiřího Mádla. „Chtěla jsem si připravit řeč, ale nakonec jsem se na to vykašlala, abych to nezakřikla. Děkuji Akademii, je to pro mě obrovská odměna,“ řekla herečka, která děkovala tolika lidem, že už ji režie upozornila na dlouhou řeč.

  Eliška Křenková

  Eliška Křenková

  20:15 Cenu za mimořádný počin v oblasti audiovize přišli předat protagonisté filmu Zlatý podraz. Lva dostává za minisérii Dukla 61 herečka Martha Issová, jež měla velmi vtipnou řeč. „Nevím, co mám říct. Opravdu, ale opravdu jsem to nečekala,“ smála se Martha, která dodala, že by ji nenapadlo, že může být audiovizuálním přínosem.

  Martha Issová dostala cenu za seriál Dukla 61.

  Martha Issová dostala cenu za seriál Dukla 61.

  20:10 Začal přímý přenos, který vysílá Česká televize. Letošním ročníkem provede Václav Kopta. Za ohromného aplausu se nemohl dostat ani ke slovu. 

  19:52 Mezi posledními opozdilci dorazili i partneři Tatiana Vilhelmová a Vojta Dyk, kteří jsou oblečeni jako ze žurnálu. Lidé je vítali potleskem a oba umělci byli samý úsměv.

  Vojta Dyk a Táňa Vilhelmová

  19:45 Přichází Tereza Voříšková s partnerem. Má nádherné šaty a je samý úsměv. Požádali jsme ji o rozhovor, ale bohužel spěchala, aby se v klidu usadila. „Nevíme, jestli nejdeme pozdě,“ prohodila rychle herečka. Interview našemu reportérovi dá ale zítra, tak si ho můžete pustit na Expres.cz.

  19:38 Přišel Jiří Bartoška s manželkou, kteří bydlí kousek od Rudolfina, nemusela je tedy přivézt naleštěná limuzína jako ostatní herce.

  Jiří Bartoška s manželkou Andreou

  19:25 Přichází herečka Martha Issová se svým manželem, režisérem Davidem Ondříčkem. Za nimi jdou i herci z nominovaného filmu Zlatý podraz v čele se Zdeňkem Piškulou. „Nijak zvlášť jsem se na to nepřipravovala. Pro mě je Český lev filmový svátek, na který se těším, ráda vidím ty lidi. Je to pro mě dost známé prostředí, takže nervózní nejsem. Děti hlídá naše úžasná hlídačka. Jestli půjdeme na párty, ještě uvidíme,“ prozradila Martha.

  Martha Issová a David Ondříček

  19:20 Dorazila i představitelka Dáši ze seriálu Most! Erika Stárková. Za ní jde herečka Klára Melíšková, která byla tváří letošních Lvů. Jako jedna z mála přijela taxíkem. „Moc se těším, hlavně na kolegu Václava Koptu. Krášlením jsem strávila dvě hodiny,“ řekla s úsměvem Melíšková.

  Přijela i Ivana Chýlková s Janou Plodkovou. „Mám úplně fantastické pocity, děkovnou řeč nemám a šaty mám z obchodu,“ sdělila Chýlková, která byla trošku štiplavá. „Připravovala jsem se asi dvě hodiny, mám róbu od Vivienne Westwood a šperky Cartier. Vždycky se na ten večer těším, kdo to vyhraje. Přála bych to asi nejvíc Jenovéfce Bokový,“ řekla Expresu Jana Plodková.

  19:16 Přijela krásná herečka Jenovéfa Boková v rudých šatech, ale je dost ve spěchu. „Jsem šťastná, že jsem nominovaná, ale mám jiné starosti. Doufám, že vše zahraju správně, to je jediné, co mě zajímá,“ smála se Jenovéfa Boková.

  Sestry Bokovy

  19:08 Na červeném koberci právě prošla a zapózovala herečka Jitka Schneiderová, které to zase ohromně slušelo. Na rozhovor se ale zastavit nemohla, protože s sebou měla kamarádku, která pospíchala a netvářila se moc nadšeně.

  Jitka Schneiderová

  Dorazil i herec Jiří Macháček s chotí. Umělec je nominován na Lva za hlavní mužskou roli ve filmu Toman.

  19:00 Do Rudolfina přijel naleštěnou limuzínou i muzikant Ondřej Havelka s dcerou Rozálií, která je nominovaná za film Toman. Dorazila i „psychiatr Kudláková“ Jana Synková. „Jsem z toho tady v šoku, nikdy jsem nešla po červeném koberci,“ řekla vyjukaně herečka reportérovi Expresu.

  Jiří Mádl a Eliška Křenková

  Dále se přijel podívat i herec a režisér Jiří Mádl. „Já fandím nejvíc Elišce Křenkové, aby získala Lva za hlavní herecký výkon. Budu doufat, že příští rok bude nominovaný i můj druhý film. Člověk cílí, aby měl hlavně spousty diváků,“ řekl Mádl, který natočil film Na střeše. 

  18:55 Vítejte u přímého přenosu z udílení cen Český lev, které se koná v pražském Rudolfinu. Začíná se to tu hemžit nejen zvídavými lidmi, kteří čekají na slavné osobnosti, ale už přijel třeba herec Jiří Dvořák s dcerou. Bohužel žádné rozhovory dávat nechtěl a rychle odešel po červeném koberci po schodech nahoru.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:45 neděle 21. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   37
  • Super
   21
  • Tvl
   19
  • Haha
   15
  • Cože
   15
  • Sladký
   14

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz