Pátek 3. července 2020, svátek má Radomír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Zkusili to s ním jednou, uspěl. Proto ho na Lvy dali podruhé a Kopta potvrdil, že je perfektní

  My jsme to tušili. Ba ne, můžeme po vzoru našich maminek parafrázovat jejich oblíbenou větu: My jsme vám to říkali! Minulý rok jsme byli dost v rozpacích, když Václav Kopta dostal nabídku moderovat České lvy, protože jsme měli za to, že to je výměnek za jeho zrušenou Koptashow, v níž si zrovna dvakrát nevedl. Poprvé Václav Kopta překvapil, teď podruhé ale už jen utvrdil, že další hledání moderátorů Českého lva už není třeba.

  Václav Kopta (54) je renesanční muž. Umí hrát na hudební nástroje, hudbu také skládá, píše nejen básně, umí hrát, moderuje, a navíc je to bývalý blonďatý idol Radek Převrátil.

  Má mnoho fanoušků, kteří o něm tvrdí, že to je muž mnoha talentů, ale u něj se zdálo, že nikdy neměl potřebu drát se nějak do popředí.

  Jak se říká, život začíná po čtyřicítce. U něj tedy spíše po padesátce. Koptu si někdo vyhlédl, že by měl mít svou vlastní show, a narouboval ho do formátu late night, který mu zrovna neseděl. Respektive nebylo tam to, co show slibovala, tedy nějaká odhalená tajemství. Jednalo se vesměs o povídánky s lidmi, kteří byli v každé show už asi padesátkrát, a doplňovaly to nahrané vtipy, jež byly rozhodně pod jeho úrovní, jak se nyní díky Českým lvům ukazuje.

  Koptashow byla zrušena (bez vysvětlení), ale Kopta sám se neztratil. Téměř hned poté bylo oznámeno, že bude moderovat České lvy, a musíme říct, že jsme tehdy významně povytáhli obočí. Nicméně, jak se můžete dočíst v našem loňském článku, zvládl to skvěle a jen díky němu nebyli Lvi útrpná nuda, jako tomu bývalo dřív.

  Pozitivních ohlasů měl ostatně mnoho a je dobře, že to někdo četl a Koptu implementoval podruhé. Protože tohle je rozhodně místo, kde se tento umělec našel.

  Žádné křečovité vtipy, žádné fóry na sílu, žádné předvádění se, žádné politické a jiné agitky, žádné hrané scénky s protagonisty (až na jednu, kterou zručně utnul). Nemluvil ani příliš rychle, ani příliš pomalu, neprokládal řeč zbytečnými větami a vsuvkami, zvládl usměrnit čas a věnoval se jen tomu, čemu měl, tedy provázel diváka večerem, a to věcně, svěže a přehledně.

  Díky němu odsýpali Lvi jako ještě nikdy a pomohlo k tomu i to, že se vypustily zdlouhavé zpívánky a Česká televize vsadila na hudební znělky hrané živě kapelou Tata Bojs, která si dovolila jen dvě krátké písně. Éra Lucií Bílých a zástupů kulturních vložek je definitivně pryč a děkujeme za to.

  Tatabojs

  Možná také někoho z vás napadlo srovnání se slavnými Oscary, kde měli takové problémy sehnat někoho, kdo by byl politicky korektní a naplnil směšné tabulky čistoty, že nakonec nesehnali nikoho a Oscaři jsou bez moderátora.

  Paradoxně jsou o to delší, protože si tam každý dělá, co chce, a blábolí o svých názorech.

  My bohužel nemáme Rickyho Gervaise, který na Zlatých glóbech setřel všechny celebrity, zato máme Václava Koptu, který by sice nikdy nepoužil krutého a drsného a drzého humoru, ale dovede si poradit ve svém stylu jen tím, že je pouze normální a nepotřebuje zazářit za každou cenu.

  Někdy stačí jen tohle.

  Fotogalerie

  Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

  Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

  Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

  Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

  Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

  Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 3. července 2020, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz