Tak trochu jiní Lvi: Filmové ceny ovládli Slováci s Polkou a film, který nikdo neviděl

4. března 2017
Letošní udílení cen Český lev se tentokrát ponese ve zcela jiném duchu než obvykle. V nominacích je totiž minimum Čechů a večer ovládne film, který nikdo neviděl.

Český lev je každý rok největší filmovou událostí a ani letos tomu nebude jinak. Jen v trochu jiném duchu. Večer totiž ovládnou zahraniční umělci a v popředí jsou dva filmy, které se mezi ostatními vyjímají.

Film Anthropoid například tím, že ho natočil britský režisér Sean Ellis a hlavní role obsadili celosvětově známí herci Cillian Murphy a Jamie Dornan.

Snímek Masaryk zase vyniká tím, že má nejvíce nominací a přitom ho ještě nikdo, vyjma novinářů a známých osobností, neviděl. Tvůrci totiž uskutečnili novinářskou projekci krátce před nominacemi, aby snímek na ceny dostali. Spoléhají především na slabou konkurenci a výrazné tváře. Oficiální premiéru přitom bude mít až 9. brežna, tedy dávno po cenách.

Tím se dostáváme k nominovaným hercům, kterých je z českých řad po málu. Nominovaný v mužské kategorii je Karel Roden, Ivan Trojan, Jiří Bartoška a irský herec Cillian Murphy. V ženské zase Lenka Vlasáková, Vanda Hybnerová, Eliška Balzerová, polská herečka Michalina Olszanská a Slovenka Zuzana Mauréry. Celým večerem bude poté provádět slovenská moderátorka Adela Banášová.

České udílení cen tak letos ovládnou zahraniční jména a je nasnadě se ptát, zda mají naši umělci na to, jejich výkony překonat.

Bude to bezesporu napínavý večer a my vás jím budeme provázet. Samozřejmě přineseme také pikantnosti a detaily ze zákulisí.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:29 neděle 2. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 10
  • 8
  • 6
  • 5
  • 5
Komentáře