jít naiDNES.cz

Pagáčová a Fixová míří do Modrého kódu, posiluje i jejich „bývalá“ Ulice

Češi milují seriály. A tuzemské televize to dobře vědí, a tak se nebojí do nových seriálů investovat, případně pečovat o své „vlajkové lodě“. Do novácké Ulice i primáckého Modrého kódu tak míří celá řada nových postav, došlo dokonce i na přesuny z jednoho projektu do druhého.
Lukáš Vltavský   13:54
1/3

1.Patricie Pagáčová

Léta hrála Terezu Jordánovou v novácké Ulici. Teď je ale všechno jinak, moderátorka soutěže MasterChef nakonec dala vale Nově a zamířila na Primu, kde posílila tým Modrého kódu.

„Moc se mi tady líbí, je to úplně jiné prostředí, protože se děj Modrého kódu odehrává v nemocnici, na urgentu. Navíc si myslím, že nemocniční prostředí je pro diváky vždy velmi zajímavé, protože všichni k doktorům vzhlížíme a zajímá nás, co se děje pod pokličkou, takže se mi tady opravdu moc líbí,“ popsala první pocity z natáčení Patricie Pagáčová

2.Yvetta Blanarovičová

Zazářila například v Pojišťovně štěstí, nyní míří do dalšího oblíbeného seriálu. V Ulici hraje maminku učitelky Magdy v podání Veroniky Čermák Mackové. V nekonečném seriálu hraje ženu trpící Alzheimerovou chorobou.

„Zdeňku diváci poznají na konci prvního stadia, kdy jí postupně vypadává paměť. Zdeňka onemocněla ve středním věku, kdy se tato nemoc projevuje agresivněji,“ přiblížila svou roli Yvetta Blanarovičová.

Aby se do nové postavy lépe vžila, navštěvovala specializovaná zařízení pro pacienty s touto chorobou.

„Mohla jsem mluvit také s příbuznými nemocných. Dostala jsem mnoho podnětů. Uvědomila jsem si například, že musím být pomalejší. Nemocní mají pocit, že všichni okolo jsou strašně rychlí, ale ve skutečnosti oni jsou zpomalení. Na to si dávám pozor,“ uvedla herečka.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat