Sex ve filmu očima českých herců: Kdo odhazuje i kalhotky a koho to otravuje?

2. prosince 2017

Jak se čeští herci potýkají s postelovými scénami ve filmu? | foto: Koláž Expres/Profimedia/Archiv Kajínek

Ztvárnit před kamerou věrohodnou postelovou scénu není jen tak. Mnoho českých herců se tomu brání. Někdo si to naopak užívá a s radostí odhodí i veškeré oblečení. Kdo se neváhá odhalit, kdo intimitu kategoricky odmítá a kdo bere sex před zraky celého štábu s humorem?
1/10

Alice Bendová

Při pomyšlení na filmovou erotiku a živočišnost mnohým přijde na mysl herečka Alice Bendová. Ta se postelovým scénám rozhodně nevyhýbá, neznamená to ovšem, že někdy nepropadá pochybnostem.

„V řadě televizních filmů jsem musela hrát milostné scény v posteli. Často se mi stávalo, že jsem si v duchu říkala, to skřípe, to nejde, není to přirozené,“ přiznala kdysi v rozhovoru pro iDNES Bendová, která ráda vzpomíná například na natáčení s Ondřejem Vetchým.

Alici Bendové nahota nedělá problém.

Bendové nahota nedělá problém.

„Ono hrozně záleží na hereckém protějšku. Pokud toho dotyčného znám a víceméně vím, do čeho jdu, což je třeba v případě Ondřeje Vetchého, protože s ním už jsem točila erotickou scénu několikrát, tak se samozřejmě smějeme. Protože ono je to směšné. Jednou jsme spolu natáčeli erotickou scénu pod peřinou. To už jsem byla těhotná a on mi pořád říkal: Zastrč ten pupek, vždyť to je hrozný. Zastrč ho,“ tvrdí.

Alice Bendová se sexuálních scén nebojí. Nejvíce vstoupila do povědomí ta,...

Alice Bendová se sexuálních scén nebojí. Nejvíce vstoupila do povědomí ta, kterou sehrála ve filmu Kajínek.

V její nejslavnější milostné scéně ve filmu Kajínek měla za Bendovou zprvu zaskakovat dublérka, scéna však postrádala živočišnost. Režisér proto poprosil samotné herce. Ti minutový výstup sehráli dvakrát. Nakonec se tomu i zasmáli.

1/10
Ohodnoťte článek

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 1. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 55
  • 27
  • 20
  • 18
  • 14
  • 14
Komentáře