České celebrity se rozmluvily o viru HIV. Kolik z nich šlo na testy?

20. listopadu 2015
Hollywoodský herec Charlie Sheen tento týden přiznal, že je HIV pozitivní. A dokonce se ve velmi intimním rozhovoru svěřil, že pokud by tuto nemoc měl dostat jeden jediný člověk na světě, byl by to on. Sheen tak doplatil na svůj promiskuitní život, kdy mu postelí před i po nakažením smrtelným virem dohromady prošlo před pět tisíc žen. A my jsme se zeptali českých celebrit, jestli také někdy byly na testech HIV. A nestačili jsme se divit.
Marta Jandová byla na testech dvakrát a vždy kvůli partnerovi.

Marta Jandová byla na testech dvakrát a vždy kvůli partnerovi.

Marta Jandová

„Na testech HIV jsem byla dvakrát. A šla jsem na ně, protože to v kruzích mých přátel v Německu bylo tak, že když se dali dva lidi dohromady a chtěli si spolu užívat sexuálního života, šli hned na test, pak se chránili, a když ten test po třech měsících vyšel negativně, tak už se nechránili. Když šlo jenom o sex na jednu noc, tak vždy s kondomem,“ svěřila se nám zpěvačka, podle které to tak bohužel v Česku nefunguje a lidi jsou vůči vlastnímu zdraví lhostejní.

„V České republice se kondom vůbec nepoužívá. Vím to od kamarádek a zažila jsem to jednou i sama. Lidi to tady berou strašně na lehkou váhu. Oproti tomu v Německu vím, že spousta lidí, když by k tomu mělo dojít a nemají kondom, tak toho raději nechají. Tam je ten strach nebo lépe řečeno zodpovědnost větší. Život máme jenom jedno a nemůžeme si říkat: proč bych to měl mít já. Já když jsem byla malá, taky jsem si myslela, že rakovina se děje jenom u cizích. Pak nám zaklepala na dveře a vzala nám hned dva lidi z rodiny. Fakt to není p*del a lidi by si měli dávat pozor,“ dodala zpěvačka.

Bořek Slezáček šel na testy, protože se chtěl dostat do kalhotek jedné ze svých...

Bořek Slezáček šel na testy, protože se chtěl dostat do kalhotek jedné ze svých kamarádek.

Bořek Slezáček

Na testech byla i hvězda muzikálu Mamma Mia. „Naposledy jsem byl před dvaceti lety. Měl jsem tehdy jednu kamarádku, která mi tehdy řekla, že mi jinak nedá. Tak jsem tam šel, i když nesnáším odběry. Tehdy jsem byl negativní a myslím si, že jsem stále,“ svěřil se Bořek, podle kterého je situace ve Spojených státech závažnější, než v Česku.

Neznám čísla promořenosti u nás, ale určitě si nemyslím, že je to tak hodně jako v Americe. Pamatuj si, že mi Robert Vano kdysi říkal, že když žil v New Yorku, tak se jednoho dne něco stalo a od té doby chodil jenom na pohřby.“

Podle Šimůnka je nejhorší, když na výsledky čekáte poprvé. Poté vám to zevšední.

Podle Šimůnka je nejhorší, když na výsledky čekáte poprvé. Poté vám to zevšední.

Miroslav Šimůnek

Své zkušenosti s odběry má i moderátor a herec Mirek Šimůnek.

Musím přiznat, že mám za sebou velmi divoké období, i když teď jsem několik let za velkého slušňáka a dá se říct, že žiju v celibátu. Tehdy jsem chodil ale jednou ročně na kontroly. První čekání na výsledky bylo hrozný. Potom už jsem byl v klidu, protože jsem to bral jako normální součást života,“ řekl.

Marian Vojtko chodí na testy pravidelně několikrát ročně.

Marian Vojtko chodí na testy pravidelně několikrát ročně.

Marian Vojtko

Naprosto bez obalu o smrtící nemoci a testech s námi mluvil i muzikálový zpěvák Marian Vojtko.

Já mám pět let vysoký tlak, takže každý čtvrt rok chodím na kontroly krve, tlaku a všeho možného. Paní doktorka mi během toho udělá rozbor úplně na všechno a hlavně na chlamydie, což je nejhorší, co existuje. S tím jsem se potkal, takže si na to dávám pozor. Já jsem měl i plicní chlamydie. To je nejhorší hrozba, protože je skrytá. Pak ti z ničeho nic napadne tak ti srdce a umřeš a nevíš kdy,“ šokoval svou upřímností Vojtko, podle kterého být v kůži Sheena, nežil by jinak.

„Já mít tolik peněz jako on, dělám to stejné. Je to jenom o štěstí, jak to dopadne. Je to ruská ruleta. Člověk v mládí nepřemýšlí a ve stáří už ho to mrzí, ale nejde to vrátit zpět. Já ho měl pestrý. Teď jsem se trošku uklidnil,“ dodal Marian.

Monika Leová měla za celý svůj život jenom dva partnery, proto jí přijde...

Monika Leová měla za celý svůj život jenom dva partnery, proto jí přijde zbytečné chodit na testy HIV.

Monika Leová

Sami jsem se divili, ale jedině modelka Monika Leová nemá zatím s testy na HIV žádné zkušenosti.

„Zatím jsem měla dva partnery, takže jsme si nemuseli prokazovat, že nejsme nakaženi,“ říká primácká zprávářka, která by si ale pro jistotu měla přečíst slova Marty Jandové.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 sobota 19. března 2016. Anketa je uzavřena.

  • 31
  • 18
  • 17
  • 14
  • 14
  • 13
Komentáře