Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Ochránce Vaculík, chatařská Osada i hvězdná StarDance: ČT vytasila podzimní zbraně

  Na Česko se valí nejen nová řada StarDance. Veřejnoprávní televize na podzim 2021 láká i na nové seriály a dokumenty. | foto: Koláž Expres.cz

  Ochránce s Lukášem Vaculíkem (59) coby školským ombudsmanem, komediální Osada z dílny Petra Kolečka i jedenáctá řada hvězdné show StarDance. Česká televize se na nadcházející podzim pořádně vyzbrojila a není pochyb o tom, že konkurenci pořádně zatopí. V jejím arsenálu nechybí množství nových dokumentů a dalších pořadů, které uspokojí i náročnějšího diváka.

  Co Čech, to chatař a chalupář

  Komediální třináctidílný seriál České televize si s velkým nadhledem bere na paškál český fenomén chataření. 

  Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, jenž i dříví seká podle návodu z internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. 

  Postavy, které se v chatové osadě Záhoří potkávají, jsou hodně svérázné a různorodé.

  Diváci se v seriálu Petra Kolečka a Radka Bajgara mohou těšit na samá zvučná jména včetně Ivany Chýlkové, Radka Holuba, Stanislava Majera, Jany Plodkové, Pavly Beretové nebo Martina Myšičky.

  Na 1. díl Osady se mohou těšit v pátek 3. září.

  V seriálu Osada zazáří také Pavla Beretová a Martin Myšička.

  V seriálu Osada zazáří také Pavla Beretová a Martin Myšička.

  Sólo pro Vaculíka

  Deset skutečných příběhů, které otřásly českým školstvím, vyšetřuje Aleš Pelán. I když není policista, ale učitel.

  Nemá za sebou policejní aparát, jen dlouholetou pedagogickou praxi, která ho naučila vnímat potřeby druhých. A taky jejich práva, jež nutně nemusí být v rozporu s právy druhé nebo třetí strany – jen se jimi musí zabývat empatický člověk, a ne instituce typu inspekce nebo soudu.

  „On pro mě představuje trochu rozporuplnou figuru: sám se neustále vydává na cesty, kde řeší něčí problémy, přitom si však není schopen vyřešit svůj vlastní život. Jde sice o člověka, který má dobré záměry a myslí to upřímně, akorát zjišťuje, že nic není nakonec tak, jak si představoval,“ popsal svou roli v novém seriálu ČT Lukáš Vaculík.

  Prvního dílu Ochránce se diváci dočkají už v neděli 5. září.

  Vítězka show Peče celá země Petra Burianová se představí v pořadu Pečení na...

  Lukáš Vaculík je hlavní hvězdou seriálu Ochránce, který natáčí Česká televize. Zahraje si školského ombudsmana.

  Když Godla tančí...

  Jeden z nejslavnějších pohádkových princů, farářka, tenistka, krasobruslař, známí herci i hvězdy populární hudby. To je desítka osobností, jež zasvětí půl roku života nejsledovanější taneční soutěži v Česku. 

  Po tanečním parketu je pod vedením choreografa Marka Zelinky provedou profesionálové známí z předchozích deseti řad StarDance. Moderátorského mikrofonu se opět ujme dvojice Tereza Kostková a Marek Eben.

  Na česko se valí nová řada StarDance, v níž zatančí Simona Babčáková, Zdeněk...

  Na Česko se valí nová řada StarDance, v níž zatančí Simona Babčáková, Zdeněk Godla, Pavel Trávníček i Tereza Černochová.

  Pečení s Petrou

  Vítězka první řady soutěže Peče celá země Petra Burianová seznámí diváky v novém týdeníku Pečení na neděli s recepty z venkova.

  Gastronomický cestopis sbírá recepty na buchty a koláče podobně jako K. J. Erben či Božena Němcová pohádky. Má ambici toto ojedinělé dědictví zachovat a předat dál. Na pozadí malebného českého a moravského venkova poskytuje nespočet rad a typů nejen k pečení, ale i k životu obecně. S mírnou nadsázkou se dá říct, že jde o pekařskou topografii, archeologii a antropologii.

  Vítězka show Peče celá země Petra Burianová se představí v pořadu Pečení na...

  Vítězka show Peče celá země Petra Burianová se představí v pořadu Pečení na neděli.

  Vytuněné dokumenty

  Veřejnoprávní televize na podzim sází také na bohatou dokumentární tvorbu. Tvůrci připomenou aktuální celospolečenská témata i významná výročí, a to sto let Československých legií s názvem Legie 100 – Sibiřská anabáze i úctyhodných 1100 let od mučednické smrti svaté Ludmily v dokumentu Svatá kněžna Ludmila

  Historický dokument také připomene 750 let od narození Václava II. ve snímku Václav II. – Cesta ze stínu.

  Ivan Trojan a Jiří Dvořák v dokumentu České televize s názvem Legie 100 -...

  Ivan Trojan a Jiří Dvořák v dokumentu České televize s názvem Legie 100 – Sibiřská anabáze

  Téma samoživitelek a samoživitelů přiblíží film Eriky Hníkové Sólomatky, který mapuje těžkosti života, do něhož výrazně zasáhla také vlna pandemie. Režisérka Šárka Maixnerová ve snímku Na vlastní duši představí šestici osob s psychiatrickou diagnózou. Téma znásilnění žen reflektuje dokument Znásilnění pod kůží.

  Cestovatelské dokumenty zastoupí seriál Českem na koňském hřbetu, v němž bratři Martin a Ondřej Krausovi představí stezky určené pro jezdce na koních, které protínají české, moravské i slezské kraje.

  Česká televize nabídne také intimní portrét písničkáře Jana Nedvěda v dokumentu Tahle doba není pro nás, příběh českého disentu pohledem zvenčí Umění disentu, zprávu o tuzemském anarchismu Neposlušní nebo francouzsko-německo-český dokument o ideologické válce o dětské duše s názvem Válka obrazů.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

  Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

  Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

  Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

  Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

  Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz