Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  CK Česká televize: Se slavnými na cestách za veřejnoprávní peníze se roztrhl pytel

  Bedekr, Příběhy starých hospod, Po jedné stopě, V karavanu po Maďarsku, Manu a Matěj. Už brzy v programu České televize přibudou další cestopisy, kterými provázejí známé tváře. V posledních letech jich povážlivě přibylo a třeba takový Martin Písařík (44), ten z cest prostě nevyjde. Nejde jen o zahraničí, o čemž dobře ví Josef Polášek (58), který objevuje staré hospody.

  Nový generální ředitel České televize Jan Souček se při nástupu uvedl, že si posvítí vybrané pořady, kterých je podle něj ve vysílání až příliš. „Nevýznamná část vysílaných a vyráběných pořadů je duplicitní, triplicitní, zabírá ve schématu místo i výrobní peníze, které by mohly posloužit pro znovuobnovení formátů, které jsou pro veřejnou službu typické, neboť je komerční provozovatelé nikdy poskytovat nebudou,“ nechal se slyšet.

  Týká se to podle něj několika souběžně vysílaných magazínů o vaření či zahradničení. Pravda je, že takových je ve vysílání celá řada. Aktuálně ČT vysílá například sobotní Hobby naší doby s Jiřinou Bohdalovou, nedělní Polopatě s Filipem Čapkou, Buchty po ránu s Josefem Maršálkem a Terezou Bebarovou.

  V minulosti například běželo několik řad kulinářského cestopisu Manu a Matěj s Emanuelem Ridim a Matějem Ruppertem, které musely být na výrobu docela náročné. Už proto, že se natáčelo v Itálii.

  Po jedné stopě s Martinem Písaříkem

  Emanuele Ridi a Matěj Ruppert cestují s ČT po celé Itálii.

  Na témže místě se natáčel i Bedekr, kterým provází Martin Písařík. Vystřídalo se vedle něj hned několik známých dam, ať už to byly Michaela Maurerová, Jitka Ježková nebo Ivana Jirešová. Herec si užívá i v roadmovie Po jedné stopě.

  Zkrátka nepřišli ani Vica Kerekes a Zbigniew Czendlik, kteří cestovali obytným autem. Slovenská herečka s maďarskými kořeny provázela pořadem V karavanu po Maďarsku a polský farář už se nemůže dočkat, až stejným způsobem představí svou vlast. Oba cestopisy režíruje Jakub Wehrenberg, který je teď pořád na cestách.

  Spolu s Josefem Poláškem objevuje kouzlo starých hospůdek v Česku, tak o zábavu jistě nemá nouzi. Také Příběhy starých hospod se dočkaly další řady a u diváků se těší velké oblibě.

  Kamila Kamu Rundusová se s ČT podívala mimo jiné i do Mexika.

  Kamila Kamu Rundusová se s ČT podívala mimo jiné i do Mexika.

  Svého času objela půl světa i Kamila Kamu Rundusová, které své výlety náramně zúročila také v pořadech ČT. Inu, proč nespojit příjemné s užitečným a za cesty vašemu srdci milé ještě dostat zaplaceno. Bude zajímavé sledovat, jestli a případně jak se plánovaná „optimalizace“ promítne do zmíněných cestopisů se slavnými tvářemi...

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...