Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ceny Anděl poprvé i pro veřejnost! Kolik stojí lístek a kdo má největší šance na výhru?

  Po druhém kole hlasování České hudební akademie je rozhodnuto o letošních nominovaných v Cenách Anděl Coca-Cola 2023. Jména nových držitelů sošek Anděla budou oznámena na slavnostním ceremoniálu 30. března v pražském O2 universu a poprvé si na udílení můžete koupit i lístek.

  Celkem se bude udělovat šestnáct andělských sošek a nejvíce nominací má letos rapper Viktor Sheen a to jak za skladbu Safir, na které se podílel Calin, společně s ním má i nominaci za společný projekt Roadtrip. Pak dále nominaci na sólového interpreta za píseň Planeta opic. V minulosti byly jeho Alba Černobílej svět a Barvy byla nominována na žánrovou cenu Anděl. V roce 2021 zvítězil anketu Český Slavík v kategorii Nejstreamovanější česká skladba se singlem Rozdělený světy.

  Viktor Sheen

  Hudební rocková skupina November 2nd má rovnou dvě nominace a to za album a žánrovou nominaci.

  S písní Údolí včel má dvě nominace i Anna K.. Ta se mimo nominací raduje i z plánované svatby. V nedávném rozhovoru sdělila, že se chystá k velkému kroku a právě jejímu dlouhodobému příteli Tomáši Varteckému můžeme děkovat za její poslední album. Všech devět skladeb je právě o jejich vztahu.

  Zpěvačka se snaží mít k nemoci pozitivní přístup.

  Lídr rockové skupiny Lucie získal také rovnou dvě nominace za skladbu LP XXIII. Zpěvák nedávno oznámil svůj odchod ze známé skupiny, v jeho rozhodnutí hrál roli jak nabitý rodinný život tak i jeho vlastní kapela.

  Na party Primy hostům zazpíval David Koller a jeho band

  V kategorii Nejlepší album se umístila i kapela J.A.R. s albem JEZUS KRISTUS NEEXISTUS?, díky kterému mají i druhou nominaci na kapelu roku.

  Letošní ceny zavádějí novinku, poprvé si na ně můžete koupit lístek, jeho průměrná cena je 900 korun a sedět budete tak, abyste měli přehled na celé dění v sále.

  Fotogalerie