Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Potemnělé Ceny Anděl rozsvítili Smetana s Hajem i Farna v obřích kalhotách

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Zazářila Ewa Farna i Emma Smetana s Jordanem Hajem, kteří se výjimečně hodili do gala. | foto: Koláž Expres.cz

  Slavnostní udílení cen České hudební akademie v pražském Veletržním paláci si po dvouleté pauze nenechala ujít celá řada hvězd. Většina z nich dorazila v černé, zato Emma Smetana a Jordan Haj překvapili! Už tím, že se oba hodili do gala, což u nich nebývá zvykem. Vystoupila také Ewa Farna a ani ona díky svému outfitu v modré a zelené, kterou později nahradila červená, nezapadla, naopak.

  Mezi prvními do Veletržního paláce, kde se letos svátek hudby konal, dorazili Jaroslav Uhlíř s manželkou, raperka Sharlota, Debbi, Petr Nagy nebo Petr Lexa z kapely Slza s přítelkyní Natálií Kotkovou.

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Jaroslav Uhlíř s manželkou

  Po osmé hodině večer už hvězdy začaly proudit v rychlém sledu. Většina z nich, co se outfitu týče, zvolila obligátní černou, našli se ale i tací, kteří vybočili z řady. 

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Raperka Sharlota

  Byla mezi nimi i jedna z vystupujících, moderátorka a zpěvačka Emma Smetana, která zvolila modrou róbu, do gala se překvapivě hodil i její partner Jordan Haj. A nutno říct, že mu změna náramně svědčila. Společenský oděv by mohl na důležité akce nosit častěji.

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Emma Smetana a Jordan Haj se tentokrát hodili do gala!

  Dobře naladění byli i Tereza Černochová, Matěj Ruppert a Roman Holý, kterého byste možná nyní nepoznali. 

  Moderátor Martin „Mikýř“ Mikyska začal hodně zostra, minimálně tempem, jímž k hostům i divákům mluvil. Chvílemi mluvil tak rychle, že mu málem nebylo rozumět. 

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Jako první dostala cenu Ewa Farna, bodovala na poli sólových interpretek.

  Jako první si sošku Anděla odnesla Ewa Farna, která bodovala v kategorii Sólová interpretka. Ani tentokrát nezklamala a blýskla se v hodně extravagantní róbě, kde hrála prim zelená barva i obří modré kalhoty.

  V kategorii Skupina bodovali (a také vystupovali) Mirai. Zazpíval i písničkář Pokáč, který prezentoval politicky laděnou píseň „Putin je vrah“ s jasným názorem a sdělením.

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Během večera vystoupí i kapela Mirai.

  Za legendárního Vladimíra Mišíka, který zvítězil v kategorii Folk a ze zdravotních důvodů se nemohl zúčastnit, převzali cenu jeho blízcí v čele se synem Adamem. 

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Dorazil i Adam Mišík s rodinou

  V kategorii Sólový interpret bodoval David Stypka (†41), který loni 10. ledna podlehl rakovině. 

  „Odešel dříve, než stihl dokončit album Dýchej. Myslím, že nám hodně chybí, a nejen nám doma. Díky všem, kteří se na albu podíleli,“ nechala se slyšet jeho partnerka Kateřina, která sošku převzala.

  David Stypka prohrál svůj boj s rakovinou. In memoriam bodoval na Andělech hned dvakrát.

  V kategoriích Videoklip a Objev se blýskla raperka Annabelle.

  Za kategorii Rap si sošku odnesl raper Smack, který poděkoval svým babičkám, rodině a taky dream teamu, s nímž spolupracuje. Moc dlouho se v zákulisí neohřál, protože hned poté také vystoupil.

  Hosté ve Veletržním paláci se poté poklonili zesnulému Mekymu Žbirkovi, který loni v listopadu podlehl těžkému zápalu plic. Píseň „Atlantida“ zazněla v podání Michala Malátného a Kataríny Knechtové, které doprovodil početný sbor.

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Kateřina Žbirková se zpěvačkou Marthou

  Mezi prvními na Anděly dorazil a v jejich závěru zazářil Jaroslav Uhlíř, který vstoupil do Síně slávy. Na pódium ho doprovodila manželka.

  „To to trvalo,“ vtipkoval slavný hudebník a skladatel, jenž navíc ve středu 27. dubna slavil svátek. Pak už si vzala slovo jeho choť, která už dojatého Uhlíře nepustila ke slovu.

  Slavnostní udílení Cen Anděl za rok 2021: Monkey Business v čele s Terezou Černochovou

  Koncem předávání vystoupila ještě Ewa Farna, která zelený hábit vyměnila za rudý, oversize modré kalhoty však zůstaly, podobně jako dva dlouhé copy.

  Ovací vestoje se na samotném závěru Andělů dostalo znovu Davidu Stypkovi a jeho kapele Bandjeez. Promluvila také zpěvákova maminka Marie Stypková, jež marně skrývala slzy dojetí. Kateřina Marie Tichá a již zmínění Bandjeez pak letošní udílení posmutnělých hudebních cen uzavřeli.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz