jít naiDNES.cz

Moralizování, nulový vtip a zpěváci špindíry! Janis Sidovský sepsul Ceny Anděl

Janis Sidovský chválil, ale i nakládal. Na Andělech se mu dost věcí líbilo, pořád ale máme mezery, což platí i o hostech. | foto: Koláž Expres.cz

Manažer a producent Janis Sidovský (51) se obul do hostů a předávajících na Cenách Anděl 2018 a nenechal na nich nit suchou. Někteří z nich si slavnostní večer pletou s agitkou, kam můžou přijít v umolousaných montérkách a vydávat to za umělecký záměr a společenský postoj. Došlo i na pochvalná slova, v mnoha ohledech prý sneseme srovnání s akcemi na západ od nás.

„Světla, zvuk a především grafika projekcí měly mezinárodní úroveň. Chválím profesionální produkci večera včetně informovaných hostesek, to jsou detaily, které akci zvedají o několik pater nad ostatními. Takže gratulace i organizátorům, dobrá práce!“ začal pochvalně Janis Sidovský, který se svěřil i s tím, kterého hudební číslo na Cenách Anděl 2018 ho zaujalo nejvíc.

„Jednoznačně nejlepší pro mě byli Monkey Business, kterým jsem dal hlas, a Michal Prokop. Skvělá byla směs hitů ze Semaforu, přál bych všem v nové generaci umělců, aby Andělé oslavili jejich písně za šedesát let, jako hudbu pánů Suchého a Šlitra. Králem vzpomínky byl Josef Zíma, kdy i v sedě dokázal strhnout energií a ryzostí projevu. Jako vždy byli skvělí Jiří Suchý, Jitka Molavcová a také Miro Žbirka,“ nechal se slyšet.

„Vlastně jedinou připomínkou, že se nacházíme v Česku, byly řeči předávajících. Až na Pokáče, Martu Jandovou a Jana Muchowa docházelo k neobratnému moralizování, šroubovanému self-promotion a marným pokusům o vtipnost,“ posteskl si Sidovský, který se v branži už nějaký ten pátek pohybuje a ví, co si člověk (ne)může dovolit, aby to (ne)bylo za hranou dobrého vkusu. 

„Málo platné, napsat scénář je kumšt stejně jako zahrát, zazpívat nebo zkomponovat píseň. Proto by spojovací dialogy měl psát profesionál a neměly by být náhodou,“ poznamenal úspěšný manažer a producent.

„Druhou připomínkou je spíš povzdech, že někteří účinkující a hosté v publiku neměli nejspíš to štěstí, aby vyrůstali v prostředí, kde bylo běžné se při slavnostních okamžicích slušně a čistě obléknout. I když je to lepší než před léty, stále ještě si někteří svátek populární hudby pletou s hospůdkou páté cenové skupiny,“ dodal Sidovský.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:19 4. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  91
 • Trapas
  21
 • Haha
  19
 • Cože
  13
 • Tvl
  12
 • Sladký
  9
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat