Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  8 nejslavnějších anorektiček. Jejich náboženství je HLAD!

  Nicole, Allegra i Tara nesnesou pohled do zrcadla a ničí si těla. | foto: Profimedia.czExpres.cz

  Jsou krásné, slavné a úspěšné. I přesto nejsou všechny slavné ženy spokojené s tím, co vidí v zrcadle. Jejich neutuchající touha po dokonalosti se většině z nich vymkla kontrole a došlo to až tak daleko, že se s poruchou příjmu potravy musely svěřit do rukou odborníka. Přečtěte si, která ze slavných ikon s anorexií nebo bulimií bojovala nebo bojuje dodnes.

  1. Bohatá, ale nešťastná Allegra Versace

  Dcera slavné italské návrhářky Donatelly Versace, Allegra je jednou z nejznámějších anorektiček. Devětadvacetiletá dědička impéria Versace je typickým příkladem slečny vyrůstající ve vlivné rodině – nepřetržitý zájem fotografů neustála a místo s nimi, začala bojovat sama se sebou. Anorexie je pro ni oficiálně nepřítel číslo jedna od roku 2007.

  Alegra patří k jedněm z nejznámějších anorektiček vůbec.

  2. Nespokojená milovnice italského jídla Lady Gaga

  I na první pohled sebevědomá zpěvačka Lady Gaga přiznala, že se jí poruchy příjmu potravy týkají více, než by si přála. Už od patnácti let se snaží vypořádat s bulimií a jednu dobu trpěla i anorexií. Popová diva s italskými kořeny miluje jídlo, které se pro ni společně s výstupem na výsluní paradoxně stalo jejím největším nepřítelem. „Zvracela jsem, protože jsem se pořád cítila hrozně tlustá. Chtěla jsem být hubená malá baletka. Místo toho jsem byla smyslná italská dívka, jejíž otec měl smažené karbanátky na stole každý večer,“ uvedla Gaga před časem.

  O svém problému s jídlem před časem promluvila i bulimička Lady Gaga.

  3. Tara Reid: Ze sexy idolu chodícím kostlivcem

  Pamatujete si na sexy Vicky z americké komedie Prci, prci, prcičky? Také tato půvabná herečka vede bitvu se svým sebevědomím a je již několik let vedena jako jedna z nejznámějších světových anorektiček. Na rozdíl od mnoha z nich si svou nemoc zatím nepřiznala a stále tvrdí, že za její nešťastný vzhled může genetika.

  Ani někdejší sexbombě Taře Reid se porucha příjmu potravy nevyhnula.

  4. Šestinásobná matka Angelina Jolie přežívá na jednom jídle denně

  Ačkoliv to nikdy nepřiznala, všem zasvěceným je jasné, že s poruchou příjmu potravy zápolí i vyhublá hollywoodská hvězda Angelina Jolie. O tom, že se manželka Brada Pitta potýká s anorexií, před rokem promluvil i její rodinný přítel, který ji dokonce v pubertě vezl kvůli podvýživě a sebepoškozování do nemocnice. Matka šesti dětí údajně až doposud přežívá na jednom dietním jídle denně a svůj problém si nepřipouští.

  O tom, že má poruchu příjmu potravy i Angelina, ví snad každý. Jen se o tom moc nemluví.

  5. Z kypré “Ginger Spice“ vyhublou sportovkyní

  Bývalá členka britské popové skupiny Spice Girls vedle své někdejší vyzáblé kolegyně Victorie Beckham v minulosti vypadala jako kulička. Neustálou palbu kritiky ale tahle sympatická blondýnka neunesla a zhruba před osmi lety zhubla na děsivých 45 kilogramů. Tehdy také přiznala, že trpěla bulimií. Z nemoci se údajně dostala díky meditaci a józe, i přesto ale ručička na její váze nepřesáhne 50 kilogramů.

  Geri se všichni kvůli špíčkům smáli. Dnes by strčila do kapsy jakoukoliv modelku.

  6. Anorektická návrhářka, která svůj problém popírá

  Herečka, zpěvačka, módní návrhářka a kamarádka Paris Hilton, Nicole Richie se místo svými rolemi proslavila bojem s neustálým váhovým úbytkem. Ačkoliv to již několikrát vypadalo, že adoptivní dcera zpěváka Lionela Richieho anorexii porazila, pomyslnou bitvu s nemocí vede až doteď. Její váha se pohybuje kolem 40 kilogramů.

  Nicole se s anorexií potýká už dlouhou dobu.

  7. Jessica Alba řešila strach z tloušťky drastickými dietami

  Že byste u někoho tak krásného, jako je herečka Jessica Alba, poruchu příjmu potravy nečekali? My také ne, ale opravdu je tomu tak. I tahle svůdná hvězda s exotickými předky šokovala svět, když v roce 2005 uvedla, že měla anorexii. Bála se, že dopadne stejně, jako většina její rodiny, která má nadváhu, a tak se stala závislou na dietách. Dobu, kdy si upírala jídlo, naštěstí překonala. Dnes se snaží jíst zdravě, hodně sportovat a dietami se netrápí.

  To, že se se svým tělem trápila i Jessica Alba, by snad nikdo nehádal.

  8. Lindsay Lohan vypadala jako kostlivec

  Známá potížistka a kokainová královna Lindsay Lohan si svůj problém, podobně jako většina žen, nechtěla dlouho přiznat. Nakonec se před jedenácti lety svěřila v rozhovoru pro časopis Vanity Fair, kde uvedla, že jí bulimie zatočila se životem. „Bylo mi ze sebe špatně. Viděla jsem se v Saturday Night Live a nevěřila jsem vlastním očím. Vypadala jsem tam jako kostlivec, neměla jsem žádná ramena,“ řekla tehdy. Ačkoliv se se svými závislostmi několikrát ocitla v léčebně, nikdy se z nich pořádně nevyléčila.

  I slavná průšvihářka Lindsay měla se svou postavou problémy. Svůj problém řešila hladovkou.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:04 sobota 26. prosince 2015. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   15
  • Cože
   7
  • Super
   5
  • Trapas
   3
  • Sladký
   3
  • Haha
   2

  Hanychová uzemnila Sámera: Je mi líto, že ti nevyšla kariéra. Dneska už tě nikdo nezná!