jít naiDNES.cz

Milý Karle, pozdravujte mou mámu, všem nám chybí, prosí Gotta německý raper Bushido

Milý Karle, pozdravujte od nás mou mámu. Chybí nám, vzkázal Karlu Gottovi německý raper Bushido | foto: Koláž Expres.cz

Smrt Karla Gotta (†80) zasáhla nejen Česko a Slovensko, ale i Německo. U našich západních sousedů se Mistr těšil velké oblibě napříč všemi generacemi. Svědčí o tom například reakce rapera Bushida (40), s nímž zpěvák před lety nazpíval duet Für immer jung, německou verzi hitu Být stále mlád.

Každá generace zná svůj vlastní hit Karla Gotta. Pro některé je to zpěv, vaření, tanec a Babička, pro jiné malá, drzá, lstivá Včelka Mája.

Starší cestovali „jednou po celém světě“ a zůstali v duetu s raperem Bushidem „navždy mladí“, napsal deník Bild, který úmrtí známého zpěváka věnuje hodně prostoru. To jen dokazuje, jak velké úctě a oblibě se tu Mistr těšil a stále těší.

„Dnes nás opustil skvělý člověk. Upřímnou soustrast pozůstalým,“ vyjádřil na svém instagramovém profilu raper Bushido. Právě s ním Gott před lety nazpíval hit Für immer jung neboli Být stále mlád.

Poté si ještě dovolil připojit velmi emotivní vzkaz osobního rázu. „Milý Karle, pozdravujte prosím moji mámu. Všem nám moc chybí,“ napsal Bushido, který se v Česku proslavil právě díky duetu s Gottem.

Hit se v Německu chytil a českého zpěváka pomohl zpopularizovat i u mladšího publika.

„Právě teď jsem si přečetl, že Karel Gott zemřel. Ať odpočívá v pokoji,“ napsal jeden z posluchačů na kanále YouTube, kde má Für immer jung téměř 30 milionů zhlédnutí.

„Ta píseň prostě sedí! Je to neuvěřitelně krásné! Díky za tyto skvělé vzpomínky, které mi díky ní zůstanou,“ připojila se další diskutující.

„Nyní byl Zlatý hlas z Prahy navždy umlčen...,“ poznamenal další fanoušek.

Na úspěchu písně se šikovně svezl i Leoš Mareš, který s Gottem nazpíval jeho českou verzi Být stále mlád. Však také před pár týdny slavil 10 milionů zhlédnutí, jejichž počet nyní určitě ještě vzroste.

„Děkuji, Mistře,“ nešetřil hned několikrát chválou moderátor, na jehož koncertě v O2 aréně Gott v květnu vystoupil.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat