jít naiDNES.cz

Filmový švagr Sylvestera Stallonea je v Praze. Jak se změnil 40 let po premiéře?

Čtyřicet jedna let. Taková doba uplynula od první klapky nejslavnějšího boxerského dramatu Rocky. A filmový představitel Paulieho Burt Young si v pátek večer v Praze vzpomínky na natáčení opět připomněl. Přiletěl totiž zkontrolovat českou verzi stejnojmenného muzikálu!

Když v roce 1976 dostal nabídku zahrát si ve filmu tehdy neznámého Sylvestera Stallonea, podle svých slov neváhal ani vteřinu. A právě díky roli věčně mrzutého Paulieho se stal nesmrtelným. Nejenže byl za svůj výkon nominovaný na Oscara, zamilovali si ho fanoušci po celém světě.

Ačkoliv se na Burtu Youngovi zub času dost podepsal, na jeho elánu mu rozhodně neubral. A ačkoliv má ve svém repertoáru desítky hollywoodských trháků, rozhodně se to nepodepsalo na jeho egu. Přesvědčit se o tom mohli i diváci pátečního představení muzikálu Rocky, kde byl Young čestným hostem.

A z představení byl nadšený. „Bylo to dechberoucí. Fantastické. Líbila se mi režie, zpívání, aranžmá,“ svěřil se v rozhovoru pro Expres.cz Young, podle něhož pražský muzikál převyšuje ten newyorský.

Je tu víc talentů a show měla víc energie než v New Yorku. Tam ta show byla podle mě trošku cynická. Tady do toho všichni dali svou duši. Všem hercům jsem za to poděkoval a pogratuloval. Byli fantastičtí. Hanka Holišová měla fantastický hlas, OJ jako Apollo předvedl fantastický výkon. Dotklo se to mého srdce a duše a přineslo mi to mnoho vzpomínek na natáčení,“ dojal se Young.

Ten byl natolik nadšený, že hodlá doporučit Stalloneovi, se kterým je stále v kontaktu, aby se na představení přiletěl podívat.

Ve velmi otevřeném rozhovoru, který Young poskytl Expres.cz, nemluvil ale jenom o svých vzpomínkách na natáčení Rockyho, ale prozradil, proč se jako bývalý boxer nikdy neutkal se Stallonem, a hlavně promluvil o kauze Mee Too, do které byl před několika dny zatažen i Sylvester Stallone.

Co si o nařčení myslí Young a hrozí i jemu obvinění? To přineseme již zítra ve velmi otevřeném rozhovoru.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 25. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Haha
  6
 • Cože
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Komentáře