jít naiDNES.cz

Jandová vyrazila do Bulharska: To se rychle stává druhým Chorvatskem!

Marta Jandová se vypravila na dovolenou do Bulharska, kam se poslední dobou vydává stále více turistů. | foto: Koláž Expres.cz

Peníze až na prvním místě! To si při vybírání dovolené říká pořád dost Čechů, kteří zatouží po moři, ale nechtějí kvůli němu obětovat ledvinu. Marta Jandová (45) určitě nemá hluboko do kapsy, i tak s rodinou vyrazila do Bulharska. To má pověst místa, kde za relativně málo peněz dostanete hodně muziky. A to na Čechy platí! I proto opouštějí tradiční bašty v Chorvatsku a míří právě sem, na pobřeží Černého moře.

„Konečně,“ oddechla si známá zpěvačka na zasloužené dovolené u Černého moře. Těšila se, že tu nabere síly na projekty, které ji na konci léta čekají. Po prázdninách se představí v roli moderátorky v talk show Marta.

„Jsou tu docela plné pláže. Místo nádherné, ale systém hlava na hlavě mě moc neláká. Ale barevně se to povedlo,“ napsala Marta Jandová ke snímku z bulharského letoviska Kiten, které leží v Burgaské oblasti. Tisícové městečko v sezoně nabobtná tak, že minimálně na plážích vypadá jako velmi rušné okresní, ne-li rovnou krajské město.

Naštěstí i na černomořském pobřeží v Bulharsku lze najít místa, kde není „hlava na hlavě“ a kde při troše nepozornosti už nikdy nenajdete svoje lehátko a slunečník. Nehledě na to, že v moři si budete připadat jako sardinka, což na vysněné dovolené asi také nechcete.

Zpěvačka s rodinou ujela pár kilometrů a rázem se ocitla v úplně jiném světě. „Kousek dál zase tak...,“ oddechla si u fotky, která zachycuje pláž u historického města Sozopol.

To je častým cílem těch, kteří nevydrží na pláži ležet moc dlouho. Láká je sem neopakovatelná atmosféra a starobylé centrum, které má nesporné kouzlo a nepřipomíná  „panelákoidní“ komplexy v okolních letoviscích. I ty jsou mezi Čechy dost oblíbené, nabízejí zázemí, které ocení hlavně rodiny s dětmi, včetně aquaparků, toboganů a hřišť, zábavychtiví zase ocení množství podniků, barů a restaurací.

Bulharsko sice, co do oblíbenosti a počtu turistů, ani zdaleka neatakuje Chorvatsko, i tak jeho obliba raketově roste. Každou sezonu se sem vydává až 250 tisíc turistů. Na ty tu čekají dlouhé pláže a vyhřáté moře, které umí být dost zrádné.

Bohužel není léto, kdy by se tu nějaký turista z Česka neutopil, protože podcenil vlny a spodní proudy.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře