„Zachraňte Britney!“ požaduje hnutí #FreeBritney. Je šílená?

Fanoušci pod hashtagem #FreeBritney tvrdí, že bývalou popovou princeznu manipuluje a vykořisťuje ji její tým v čele s jejím otcem. | foto: Profimedia.cz

Falešný poplach a bujná fantazie, nebo je něco pravdy na tom, že Britney Spears byla držena v psychiatrické léčebně proti své vůli? Fanoušci pod hashtagem #FreeBritney tvrdí, že bývalou popovou princeznu manipuluje a vykořisťuje ji její tým v čele s jejím otcem. Britney fanoušky ujišťuje, že je všechno v pořádku. Opravdu, nebo ji k výpovědi někdo donutil?

Poslední dny sociální sítě zaplavily spekulace, podle nichž Britney Spears už více než deset let nejedná na základě svobodné vůle. Místo toho s ní má manipulovat vlastní otec a také její tým, z popové ikony prý jen ždímají peníze.

Jak vznikl hashtag #FreeBritney?

Všechno začalo zprávou ze začátku dubna, podle níž se Britney Spears dobrovolně nechala „zavřít“ na psychiatrii kvůli zhoršenému zdraví svého otce. Všechno vypadalo nevinně. Až do té doby, než se do fanouškovského kanálu Britney‘s Gram dovolal bývalý člen zpěvaččina týmu právníků a prohlásil, že Britney byla v psychiatrické léčebně už od ledna, nikoliv od dubna, jak se psalo. Navíc měla být do zařízení zavřena nedobrovolně!

Tak vzniklo hnutí „Osvoboďte Britney“ (#FreeBritney), které zaplavuje sociální sítě a volá po zpěvaččině „osvobození“. Totožnost muže, který se dovolal do kanálu Britney‘s Gram, byla údajně dokonce ověřena. Fanoušci a všichni, kteří se o život Britney strachují, požadují, aby byla propuštěna ze spárů nenasytných manažerů a právníků.

Proč je Britney přes 10 let nesvéprávná?

Britney Spears je po svém velkém kolapsu od roku 2008 zbavena svéprávnosti. Ačkoliv jí měla být navrácena, doposud se tak nestalo. Místo toho za ni ve všech záležitostech rozhoduje její otec.

Fanoušci se tak dohadují, jak je možné, že nesvéprávný člověk vydává alba, koncertuje a vydělává miliony?

Buď je zpěvačka v pořádku, tedy koncertuje, a měla by jí být navrácena svéprávnost (a tady by byla na místě otázka, proč se tak již nestalo?), nebo je na tom psychicky tak špatně, že musí zůstat nesvéprávná a neměla by koncertovat. 

Tým kolem Britney Spears

Hashtag #FreeBritney vzbuzuje mnoho otázek, bohužel je ale jen málo ověřených odpovědí. Podle nejděsivějších scénářů vlastní otec zpěvačku drží v nesvéprávnosti, i když pro to už není objektivní důvod. Místo toho se svou dcerou má manipulovat a vyhrožovat jí odebráním dětí v případě, že by se Britney snažila získat zpět svou svéprávnost.

Tým kolem Britney Spears má kontrolovat veškerá zpěvaččina veřejná vystoupení, prohlášení a má rozhodovat i o tom, co se bude později vysílat a co bude vystřiženo. Kromě toho mají mazat všechny komentáře, které by podporovaly #FreeBritney.

Před pár dny se navíc dostaly na světlo snímky, na nichž jde zpěvačka po boku svého přítele, fitness trenéra Sama Asghariho (25), z hotelu Montage v Beverly Hills. Britney má na snímcích nepřítomný až otupělý výraz, je oteklá a rozcuchaná. Fotky fanoušky utvrzují v tom, že kolem popové ikony se děje něco nečistého.

Fotky fanoušky ještě víc rozrušily. Proč Britney vypadá jako pod vlivem...

Fotky fanoušky ještě víc rozrušily. Proč Britney vypadá jako pod vlivem narkotik?

Fotky fanoušky ještě víc rozrušily. Proč Britney vypadá tak nepřítomně?

Fotky fanoušky ještě víc rozrušily. Proč Britney vypadá tak nepřítomně?

Fanoušci pod hashtagem #FreeBritney tvrdí, že bývalou popovou princeznu...

Fanoušci pod hashtagem #FreeBritney tvrdí, že bývalou popovou princeznu manipuluje a vykořisťuje ji její tým v čele s jejím otcem.

Kromě toho jim do karet hraje i fakt, že zpěvaččina matka Lynne Spears záhadně „olajkovala“ několik komentářů s hashtagem #FreeBritney a na svém instagramovém účtu komentáře – na rozdíl od týmu Britney Spears – nemaže.

Vyjádření Britney Spears

Zpěvačka „sama“ na vzniklou situaci reagovala na Instagramu. „Všechno je v pořádku. Moje rodina jen prochází náročným obdobím. Nevěřte všemu, co se píše a říká!“ uklidňuje ve svém prohlášení. „Jediné, co teď potřebuji, je trocha soukromí,“ dodává Britney, která k fanouškům sama promlouvá. 

Fotogalerie

Komentáře