Zemřel světoznámý architekt a bývalý partner Leony Machálkové Bořek Šípek

Bořek zemřel ve věku 66 let. | foto: Herminapress.cz

Dnešek se zapíše jako jeden z velmi smutných dní! Zemřel totiž světoznámý architekt a bývalý partner Leony Machálkové, Bořek Šípek! Dlouhé měsíce statečně bojoval se zákeřnou rakovinou slinivky, nakonec jí však podlehl.

Fotogalerie

Přišlo to jako rána z čistého nebe! Ještě nedávno se zdálo, že svůj boj nad zákeřnou rakovinou slinivky Bořek Šípek vyhrává. Objevoval se ve společnosti s úsměvem na tváři, pořádal akce a velmi často se ukazoval po boku své bývalé partnerky Leony Machálkové a jejich společného syna Artura.

Teď však Českou republikou otřásá zpráva, že svůj boj prohrál.

Šípek se dožil šestašedesáti let a za svůj život se hned několikrát vyznamenal. Vytvořil scénu a kostýmy pro operu Nagano, řadu artefaktů, jež věnoval Václavu Havlovi a jeho díla je možné nalézt v mnoha stálých sbírkách světových galerií a muzeí, jako například v New Yorku, Amsterdamu, Paříži a dalších zemích.

Poslední týdny svého života pořádal výstavy a stále přemýšlel nad rozdělanými pracovními projekty.

A není se co divit. Ještě před více než rokem se totiž těšil dobrému zdraví. Zpráva o rakovině tak byla velmi šokující nejen pro jeho blízké, ale také něho samotného. Rozhodně ale nepropadal depresím a bojoval za své zdraví do posledního momentu.

A protože v Česku na toto onemocnění nejsme až tak zdaleka připravení jako ve světě, léčbu podstupoval v Madridu.

„U nás máme špičkové onkologické odborníky, ale nemáme takové možnosti výzkumu. Jsem tam trochu za pokusného králíka. Ale bylo to oboustranné. Já posloužil vědě a ona posloužila mě,“ řekl ke své léčbě ve Španělsku tenkrát MF Dnes.

Bořek po sobě zanechal nejen několik úžasných děl a staveb, ale také dvanáctiletého syna Artura, který tatínkovo onemocnění bral velmi statečně.

Bořek v objetí se svým synem.

Bořek v objetí se svým synem.

Jeho blízkým a rodině proto přejeme upřímnou soustrast.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:27 12. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  2
 • Cože
  2
 • Tvl
  2
 • Haha
  1
 • Trapas
  1
 • Sladký
  1
Komentáře