jít naiDNES.cz

Držitele Českého lva Bolka Polívku vystřihli z filmu! Co provedl režisérce?

Lucia Klein Svoboda vystřihla Bolka Polívku ze svého filmu. | foto: Koláž Expresu

Neúcta. I tak se dá dívat na jednání režisérky Lucie Klein Svobody vůči herci Bolku Polívkovi. Ta ho totiž nejdřív angažovala do svého filmu Pírko a pak ho bez milosti vystřihla!

Patří k našim nejobsazovanějším hercům a pro každého režiséra je pocta, že se taková kapacita objeví v jeho filmu. Existuje ale jedna výjimka. Režisérka nového česko-slovenského filmu Pírko Lucie Klein Svoboda ho totiž nemilosrdně vystřihla z filmu.

A přestože si to dvojnásobný držitel České lva vezme osobně, až se dozví, že jeho práce přišla vniveč, Klein Svoboda doufá, že zůstanou přáteli.

Bolek Polívka je jedním z mých nejoblíbenějších herců vůbec, a když přijal nabídku hrát v našem filmu Pirko, tak jsem byla nadšená. Na place předvedl tradičně skvělý výkon, ale ve střižně jsem zjistila, že jeho postavu musím ve filmu upozadit. Takže nakonec v něm hraje oproti plánu opravdu hodně málo. Pochopím, že z toho může být rozladěný. Ale já jsem musela udělat to nejlepší pro film. Snad mi Bolek odpustí a zůstaneme dál kamarády,“ sdělila režisérka, která tak naznačila, že kdyby dala Polívkovi větší prostor, filmu by to uškodilo.

Pro šedesáti sedmi letého herce je to tak facka, jakou nedostal snad od dob studií. Nutno ale říct, že každý velký herec dobře ví, že není malých rolí, ale jenom malých herců. Pokud je to i tento případ se budete moct přesvědčit již příští týden, kdy jde film do kin.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:35 14. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Haha
  12
 • Tvl
  12
 • Super
  10
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře