jít naiDNES.cz

Farma Bolka Polívky je na seznamu dotačních podvodů, mluví se o 11 milionech!

Bolek Polívka by se mohl dostat opět do problémů. | foto: Profimedia.cz

Jen co se Bolek Polívka (68) dostal z problémů, čekají na něj další komplikace. Jeho jméno se objevilo v seznamu Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Ve stejné kolonce je také částka 11 milionů korun. Dostane se herec opět do dluhů?

Herec Bolek Polívka se teprve nedávno po pěti letech vyhrabal z problémů. Splatil dluhy spojené s farmou v Olšanech na Vyškovsku a zdálo se, že bude mít klid.

Teď se však dozvěděl, že je jeho jméno v seznamu Evropského úřadu pro boj proti podvodům.

Polívka totiž před lety dostal 11 milionů korun z Evropské unie, aby dokončil stavbu hotelu a wellness a dosáhl tak „zkvalitnění služeb Farmy Bolka Polívky a rozšíření o wellness“.

Jenže nyní byla farma z dotací vyškrtnuta. Polívka totiž porušil podmínky k udělení dotací tím, že nedodržel pětileté fungování farmy. Kvůli dluhům ve výši 36 milionů totiž musel vyhlásit bankrot. Od roku 2013 vrátil Regionálnímu operačnímu programu 1,6 milionu korun. Soud mu po pěti letech řádného splácení nakonec zbylou částku odpustil. 

Farma, která stála Bolka nervy i peníze.

Farma, která stála Bolka nervy i peníze.

Přesto se teď mluví o tom, zda nebude muset vyplacené dotace vrátit. Podle dostupných informací totiž byly přiděleny podvodem a měly by být co nejdříve navráceny. To se však zatím nepotvrdilo.

„Projekty už byly proplacené a Evropská unie nebude peníze od Česka vymáhat zpět, protože nešlo o dotační podvod a vedení ROP učinilo všechny kroky k tomu, jak z příslušných subjektů dostat peníze zpět, EU takové projekty zařadí do kolonky nevymahatelné,“ vysvětlil pro deník E15 ředitel Úřadu Regionální rady soudržnosti Jihovýchod Artur Zatloukal.

Zatím to tedy vypadá, že se problémům herec vyhne, měl by však zůstat ve střehu. Farma mu totiž do života nepřinesla nikdy nic dobrého. A přestože o ni do poslední chvíle bojoval a přál si ji zachovat, nakonec o ni kvůli neúnosným dluhům přišel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:44 27. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  26
 • Super
  13
 • Tvl
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  6
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat