Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nové Bídníky diváci strhali! Čočku od nich dostala Brožová, prý na roli nestačí

  Kateřina Brožová v muzikálu Bídníci | foto: Profimedia.cz

  Obnovená premiéra muzikálu Bídníci s sebou přinesla velká očekávání. Hra se ovšem nesetkala s dobrým ohlasem, diváci si stěžují jak na režii, tak na kulisy, kostýmy anebo třeba na pěvecké výkony některých účinkujících. Kritiku si tak odnesla například muzikálová stálice Kateřina Brožová (56).

  Nedávno proběhla obnovená premiéra muzikálu Bídníci, o hvězdném návratu ovšem mluvit nelze, diváci totiž představení v hodnocení strhali. V inscenaci se přitom v jedné z hlavních rolí objevuje třeba divácky oblíbená Kateřina Brožová, tvůrci lákají na další zvučná jména jako Natálie Grossová či David Uličník.

  Podle kritiků má být na vině režie, postavy se prý pohybují po jevišti nelogicky a muzikál nemá podle nich ani hezké kulisy. Dle mnohých diváků působí scéna jako něco, co by vyplodilo amatérské divadlo. Nelíbily se pak ani kostýmy.

  „Bylo to snad to nejhorší, co jsem na poli muzikálu u nás viděl. Příšerný orchestr, naprostá absence divadelní i hudební režie, papundeklová a laciná scénografie a obsazení, ze kterého zůstává rozum stát,“ napsal jeden z fanoušků na internet po shlédnutí hry.

  „Při srovnání s londýnskou produkcí se mi z tohoto pojetí chtělo vážně brečet. To jsme na tom vážně až tak špatně? Nechápu nadšené reakce v publiku i zde. A už vůbec, že těmto producentům poskytli licenci,“ dodal zdrceně.

  Bídníci diváky neuchvátili

  Kritiku si za svůj výkon vysloužila i Kateřina Brožová, která byla prý herecky silná, pěvecky prý na roli nestačila. Lidé naopak chválili například vycházející hvězdu Felicitu Prokešovou.

  „Dát Brožovou do této inscenace byla největší chyba. Ale porovnávat Broadway a Prahu s rozpočtem lišícím se ve sta milionech korun je opravdu komické,“ shrnují diváci na recenzním divadelním webu.

  Co vy a Bídníci?

  celkem hlasů: 661

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:00středa 28. února 2024. Anketa je uzavřena.

  Viděl/a jsem starší verzi muzikálu297
  Nelíbí se mi169
  Noví Bídníci se mi líbí101
  Teprve se na ně chystám94

  Fotogalerie