Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Po porodu ve formě během tří měsíců? Jde to, ale jen se Svěrákem, říká Ramba

  Tereza Ramba v novém filmu Jana Svěráka Betlémské světlo | foto: Tomáš Teglý, Biograf Jana Svěráka

  Po filmu Vlastníci, kde si zahráli manžele, si Tereza Ramba (32) a Vojta Kotek (34) znovu zahráli partnery. Více než kdy jindy se jim náramně hodil fakt, že spolu v minulosti tvořili pár. Herečka se ve filmu Betlémské světlo dokonce objeví několikrát nahá. „Janu Svěrákovi můžu poděkovat za to, že jsem se během tří měsíců po porodu dostala do formy,“ usmívá se.

  „S kýmkoliv jiným než s Vojtou by se mi to točilo těžko. My se opravdu známe, jsme v podstatě jako rodina a to je pro mě zásadní,“ svěřila se Tereza Ramba na konto role upjaté lékárnice Venduly v novém filmu Betlémské světlo, kde jí parťáka hraje její expřítel Vojta Kotek. Ten si střihl dokonce dvojroli Matěje a Mária.

  „Tím, že jsem to nikdy předtím nedělala, ale Honza přišel s tak krásným, něžným scénářem, jsem si říkala, že on a kameraman Vladimír Smutný si zaslouží důvěru, a že když už to mám někdy udělat, tak pořádně a s Honzou. Jsem ráda, že obsadil Vojtu, protože se s ním cítím bezpečně než s někým cizím,“ vysvětlila herečka, které Jan Svěrák prý v každém snímku pořádně zatopí.

  Vojta Kotek coby fotograf Matěj v Betlémském světle dobývá nedostupnou magistru v podání Terezy Ramba.

  „Hraju Vendulu, což je lékárnice, která si o sobě myslí, že je upjatá, ale díky Máriovi zjistí, že je vlastně vášnivá. Pro mě to byla těžká role, Jan mi vždycky připraví nějakou výzvu, ať už to bylo ve filmu Po strništi bos, kdy jsem vlastně poprvé hrála maminku, nebo tady, kdy mě chvilku po porodu obsadil do role devatenáctileté slečny,“ nechala se slyšet Ramba, která tam má prý jednu nahou scénu za druhou.

  „Jemu můžu poděkovat, že jsem se během těch tří měsíců dostala do formy. Ale byla to hrozně hezká práce,“ dodala k tomu herečka, o níž její filmový protějšek mluví jen a jen v superlativech.

  „S Terezkou se mi hraje skvěle. My už jsme spolu párkrát točili, známe se dlouho a máme i nějakou partnerskou minulost, takže to je zábavné, když se může člověk opřít o něco, co už s tím druhým člověkem prožil,“ podotkl Vojta Kotek

  Vojta Kotek coby fotograf Matěj v Betlémském světle dobývá nedostupnou magistru v podání Terezy Ramba.

  „Hlavně jsme dobří přátelé, což je vždycky fajn. Ty dvě postavy spolu mají docela dost hádek, a ne že my bychom se neustále hádali, ale někdy se taky poštěstilo, takže máme z čeho čerpat. Ale ne, to si fakt dělám legraci! Samozřejmě je všechno hrané,“ usmíval se na adresu vybraných scén z Betlémského světla.

  I když v posledních letech nemá o pracovní nabídky nouzi a jde z role do role, této si obzvlášť váží.

  „Jsem strašně rád, že se mi poštěstilo být s klukama na place! To, že hraju u Cimrmanů, to je sen, který jsem se ani neodvážil snít. Nějak se to stalo a pro mě je to veliké štěstí a jsem za to strašně vděčný. Myslím si, že táta by byl na mě pyšný,“ dodal herec a moderátor.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:02 neděle 5. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   7
  • Trapas
   4
  • Tvl
   3
  • Haha
   1
  • Sladký
   1
  • Cože
   0
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...