jít naiDNES.cz

Tachecí před 8 lety rozdováděla Krause: Honza se mnou od té doby nepromluvil

Barbora Tachecí ve studiu iDNES.cz v roce 2011 přivítala Jana Krause a řešila se politika. Moderátor se naštval a utekl jako malý kluk a od té doby s novinářkou nepromluvil. | foto: Koláž Expres.cz

Novinářka a moderátorka Barbora Tachecí (56) má hodně ostrý jazyk. Mnozí hosté se o tom na vlastní kůži přesvědčili. Jedním z nich byl i Jan Kraus (66), který v půlce věty odešel nadobro ze studia, protože se mu nelíbily její otázky. „Od té doby se mnou nepromluvil. Dodnes si myslím, že jsem se nedopustila ničeho šíleného,“ hájí se „postrach českého éteru“.

V roce 2011 se moderátorka Barbora Tachecí dostala do křížku s moderátorem Janem Krausem. „Vzal mi nahrávadlo, práskl dveřmi a odešel. Já si dodnes myslím, že jsem se nedopustila ničeho šíleného,“ řekla Tereze Kostkové v pořadu Blízká setkání.

Moderátorka si pochvaluje, že odchod přišel v ideální chvíli: „Už bylo téměř po rozhovoru, takže jsem už měla nabráno to, co jsem později přepsala. A odešel nikoli z živého vysílání, ale z natáčení.“

Moderátor sice odnesl její diktafon, celý rozhovor naštěstí zůstal natočený na kameře.

„Bylo to skvělé PR. Sice se mnou bohužel od té doby nepromluvil, ale práce má nějaké oběti,“ připustila. „Měla jsem skvělý materiál. Bylo to nejsledovanější video iDNES.cz za celý rok,“ pochvalovala si.

Kdykoli se tihle dva sešli, napětí mezi nimi by se dalo krájet.

Silné a dominantní osobnosti, které nesnesou „konkurenci“ a na člověka podobného ražení reagují velmi citlivě, to byli a jsou Tachecí a Kraus. Nejinak tomu bylo v jednom z pořadů slavného moderátora, který si hned na začátku neodpustil decentní „rýpaneček“.

„Paní Barbora je mojí programovou ředitelkou. Velká část lidí vás pamatuje, když jste v televizích působila jako trochu zdivočelá komentátorka a novinářka, taková fundovaná a na české poměry divoká,“ přivítal Kraus Tachecí v pořadu Uvolněte se, prosím v roce 2006. Tehdejší programová ředitelka Frekvence 1 zachovala dekorum, i když bylo vidět, že by Krausovi nejradši uštědřila pořádný verbální políček.

Z pomyslných duelů vycházela vítězně spíše Tachecí, která zachovala klid, zatímco Kraus byl ten, který neudržel emoce na uzdě, a i když u svých hostů působí jako mocipán a král situace, tady si tak jistý nebyl a často to vypadalo, že bouchne jako papiňák. 

Fundovanost, zkušenosti a hlavně sebevědomí, které chvílemi přecházelo do arogance a drzosti, to byly a ve finále pořád jsou zbraně známé moderátorky, kvůli nimž se k ní báli hosté na rozhovory vůbec chodit. Ani jí se ale nevyhnuly přešlapy. Jako třeba v roce 2008 v Dobrém ránu České televize, kde už coby šéfka Radiožurnálu sepsula v té době ještě dost nezkušeného a hlavně nepřipraveného reportéra Jiřího Václavka.

Bylo to pár týdnů předtím, než byla z pozice ředitelky Radiožurnálu odejita pro nespokojenost posluchačů s novými změnami. V té době údajně řešila také rozchod s dlouholetým partnerem Ivem Mathé. 

Není divu, že přepjaté a na perfektní výkon zacílené Tachecí se zhroutil svět a vzala si na pár měsíců „áčko“, aby se poté vrátila na televizní obrazovky a pak zase do rozhlasu, už „jen“ jako moderátorka.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat