Druhý ezoporod Báry Polákové: „Kdybych rodila v Praze, dopadlo by to jinak“

21. března 2017
Bára Poláková porodila holčičku, pro server ProMaminky.cz svěřila, že chtěla rodit do vody, nakonec však absolvovala dlouhý porod v nemocnici. Co uvedla?

Barbora Poláková má s Pavlem Liškou dvouletou holčičku Ronju a teď přivedla na svět další. Chtěla navíc porodit do vody, to však nakonec vzdala.

„Porod trval hodně dlouhou dobu a bylo by to v té fázi malinko riskantní. Tak jsme se domluvili, že nakonec ne. Ale nevadilo mi to. Byla jsem už v jiných sférách,“ prozradila pro server ProMaminky.cz Poláková.

Ta rodila v Rakovníku za přítomnosti Pavla Lišky a duly Jitky Čejkové, kterou si nemohla vynachválit: „Byl to tichý, pokorný přístup k něčemu tak křehkému a zázračnému, jako narození člověka je. Hrála hudba, voněl rozmarýn z aromalampy a Jitka mi mačkala akupresurní body pro vyvolání kontrakcí. A hlavně byl na všechno čas,“ vzpomíná novopečená maminka.

Dula je speciálně vyškolená žena, která poskytuje především psychickou, ale i fyzickou oporu novorodičce. Nelze ji zaměňovat s porodní asistentkou, nemá totiž potřebné zdravotní vzdělání.

Barbora Poláková a Pavel Liška.

Poláková s Liškou si průběh porodu nemohli vynachválit.

„Bylo pro mě podstatné najít porodnici, kde by byl laskavý přístup a dalo se na všem domluvit po dobrém, bez skrytých psychických nátlaků, což mám pocit, že ve zdravotnictví u nás vládne obecně. V nemocnici jsme všichni takoví zranitelní a je strašně jednoduché si nás navést tam, kde nás zrovna potřebují,“ uvedla Poláková.

Sám Pavel Liška si průběh také velmi pochvaloval. Byl to, dle jeho vlastních slov, jeho nejkrásnější porod, který zažil, a to zejména proto, že v nemocnici respektovali jejich požadavek co největší přirozenosti.

„Myslím, že kdybych byla v nějaké pražské nemocnici, dopadlo by to možná všechno úplně jinak,“ uzavřela Bára.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:19 středa 19. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • 31
  • 23
  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
Komentáře