Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Koukalová & Konečný: Felixi Slováčku, Dáda je i váš problém, nedělejte, že ne. Nikdy není pozdě

  Manželé jsou po dlouhých sedmi letech opět spolu. | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  Manželé Slováčkovi dělají legrační titulky už několik let, výživné jsou jejich alkoholové eskapády, hádky přes média, milenci a potupné návraty domů, představují typické bulvární žně a vždy je kolem nich pořádný binec, ale poslední incident, kdy nametená Patrasová (ne, nebudeme říkat, že nebyla) bourá na přechodu pro chodce, to už nějakou legraci postrádá. Víme, o čem mluvíme. Už jsme to jednou zažili a nikdo nechce znovu.

  Každý, kdo to video viděl, a hlavně viděl to, co se dělo po něm, byl svědkem úpadku šedesátileté ženy, která bloudí ulicemi, opírá se o ploty a sedí „vykalená“ na zemi, končí bosá na chodníku ve vytahaných legínách a nevnímá realitu kolem. Nedá se v tu chvíli nevzpomenout si na podobné pády na zem, podobné legíny a podobné opírání se o zdi, až to skončilo jednou lidskou tragédií, a začalo to celé přesně tam, kde se přestala vnímat realita. V bulváru pracujeme už dlouho a pamatujeme si ten den, kdy náš kolega, který tehdy vedl společenský web zaměřený spíše na ironické texty, vydal komentář, že končí s články o Bartošové, protože tomu se už nikdo normální nemůže smát.

  Zažili jsme její pád, zažili jsme pád manželky Jiřího Krampola, a přestože je každý příběh jiný, na konci si vždy položíte tu stejnou otázku: Nešlo tomu zabránit? A my se ptáme taky i sami sebe. Bylo správné, že jsme se tím bavili?

  Den před nehodou se novináři ptali Felixe Slováčka (79), co by si přál ke svým narozeninám, a on prohlásil, aby Dagmar Patrasová (66) přestala pít. Tak si pojďme nastínit, co se tak v tu dobu mohlo u Slováčkových dít. Od našeho posledního rozhovoru, který jsme s nimi dělali během Vánoc, se toho moc nezměnilo. Ve vztahu zůstaly výčitky a hádky a jedna z těch posledních byla zřejmě i chvíli před nehodou, kdy Felix Dádě vyčetl, že pije, a možná jí pohrozil, že když s tím nepřestane, zavolá do Blesku, všechno jim řekne a nepozve ji na oslavu.

  Proběhla divoká výměna názorů, Dáda se možná urazila a pohrozila Felixovi, že takhle žít nebude a že od něj odchází, a sedla do mercedesu v gestu „opouštím tě“ nebo „jedu si pro tebe“, těžko říct, když Felix měl údajně v ten moment nedaleko schůzku s manažerem, a jak tak seděli nad plánovacím kalendářem, najednou slyší ránu jako prase, pak policejní houkačku a nakonec na něj zvoní chlap v uniformě a říká mu: Pojďte ven, máte tady nametenou manželku v rozbitém autě.

  Manažer odvádí Dádu do domu, mezitím se rychle volá právníkovi, který správně ve své povinnosti „pro klienta jen to dobré“ poradí, aby nesouhlasila s dýcháním, ačkoliv lidsky musí vědět, že Patrasová by si zkrátka pořádný průšvih zasloužila, jinak se evidentně nepoučí, a poté, co odtáhnou auto a policisté sepíší protokol, odjíždí Slováček někam na koncert místo toho, aby zůstal doma s manželkou, a následuje to, co následovalo. Zcela zmatená a dezorientovaná Patrasová zjistí, že je ve vile úplně sama, a na něco si zřejmě vzpomene, jde se tedy ven podívat možná na místo nehody, asi nevěděla, co se stalo, a možná si nepamatovala ani tu nehodu, přitom novináři jsou ale stále na místě a natáčejí, zatímco Patrasová bloumá ulicemi, padá na ploty, až se nakonec sesune k zemi, kdy nejspíše v té chvíli začíná střízlivět a došlo jí, že něco provedla.

  A teď jestli vás napadne přesně to samé, co nás.

  Kde byla dcera, syn, manžel, manažer, proč nikdo nezařídil, aby s ní někdo zůstal? Taky vám to připomíná Ivetu, jak byla sama v baráku, staral se o ni jen nezletilý syn a pak si pro ni přijel nějaký Macura a úplně dezorientovanou si ji odvezl do Itálie s plavkami naruby, kdy ona nic nenamítala, přestože ani pořádně nevěděla, kdo ten člověk je?

  Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
  Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
  Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz