Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Zákulisí jednoho odchodu Písařovicové a rizikově dlouhé dovolené

  Také vám od té doby, co Daniela Písařovicová (41) odešla z České televize, vyvstala otázka, jaký k tomu měla důvod? U takto velké profesní změny to většinou provází informace typu „potřebuji více času sám na sebe“, ale všichni tak nějak tuší, že v zákulisí se vždy chystá velký přestup. Písařovicová je právě teď na svém profesním vrcholu, a tak za jejím odchodem může být velká nabídka. Logika velí, že by měla mít chuť se posunout z pozice moderátorky tam, kde bude dělat publicistiku nebo povede rozhovory. A k nám se dostala informace, že zvažuje nabídku (anebo je to už daná věc) přejít do DVTV.

  Proč zrovna tam?

  Odpověď by byla velice snadná, posunula by se do role někoho, kdo povede vlastní rozhovory. DVTV je renomovaná značka s velkou sledovaností a jít do party s Veselovským a Drtinovou nebude zase tak velká změna, Písařovicová je oba zná z České televize, byla by to pro ni ideální hozená rukavice.

  Mimochodem, DVTV se určitě těší mezi lidmi obecně velké popularitě, což demonstruje jejich kampaň na Hithitu, kdy chtěli vybrat „jen“ 750 tisíc a skončilo to bezmála na 10 milionech korun.

  Teď se nabízí otázka, jestli by měla doplnit tým, nebo snad někoho nahradit? Může platit obojí, ale po odchodu Filipa Horkého, jenž se tam ani neohřál, by to už byla na Veselovského ženská přesilovka. Mnohem logičtější by tedy bylo, že by Daniela Písařovicová byla alespoň záskok za těhotnou Emmu Smetana, která na podzim čeká druhé dítě.

  Ta se sice dokázala ve formátu prosadit a od debaklu s Emirem Kusturicou na sobě zapracovala, ale pořád v tomhle triu působí jako praktikantka.

  To Daniela je jiné kafe.

  Ta má za sebou šestnáct let praxe, živé vstupy, nekonečně vysílacích hodin, kdy neslezla z obrazu. Už první rozhovor, který by točila, by byl jasná špička. Hlavně si bude moci dovolit politiku, zatímco na Emmě bylo v těchto případech poznat, jak neumí být nestranná. Ta se navíc ani neprezentuje jako novinářka. Je to spíše instagramová mamablogerka a občasná zpěvačka a je fakt, že jsme s ní neviděli rozhovor, který by si člověk zapamatoval, nemívá kontroverzní jména.

  Nechceme předjímat, ale teď navíc v době pandemie tráví dovolenou v Indonésii a připomíná nám to situaci na Nově, kdy odletěla na třítýdenní dovolenou do Brazílie a krátce nato skončila. Po odchodu z Novy pak šla na rozhovor do DVTV, kde Drtinové už od první chvíle výrazně podkuřovala a pozvala ji na svůj koncert, což se jí následně vyplatilo, dostala nabídku do týmu.

  Jenže teď se blíží volby a DVTV má určitě ambici dělat volební studia, získat Písařovicovou by byla výhra. U Smetany (ne, nejde psát „u Smetana“, to zkrátka není správně, čtenář pak vizuálně zakopává o text namísto toho, aby ho četl plynule, což je poznámka autorů a prosba pro naši skvělou korektorku, která si teď určitě kouše nehty a chce nám to přepsat) je problém, že k ní většina politické elity nechová respekt, výběr jejích hostů jsou lidé z kultury a celebritky, dokonce měla ve studiu vítěze MasterChefa, v politice je proto druhá liga.

  „Cítím, že pro mě teď nastal čas na změnu. Na zvolnění a na to, abych se učila zase nové věci,“ uvedla po své výpovědi v ČT Písařovicová. To podporuje naši zákulisní informaci, že volební či politické rozhovory jsou ty nové věci, a zvolnění chápeme tak, že natočené rozhovory sice mohou být náročné, ale nejste mnoho hodin na obraze a nepřecházíte z jedněch zpráv do dalších nočních.

  Po Daniele by sáhly i jiné televize, ale myslíme si, že pro ni je v tomto výběru DVTV stejná prestiž jako ČT, disponuje to stejnou exkluzivitou, navíc nabídka mít vlastní rozhovory může být ten důvod, proč by dala České televizi vale. Její příběh určitě nebude kopírovat Savarovou nebo Witowskou, nemá žádného majetného manžela či partnera a prozatím se nemusí starat o děti, má tedy potenciál, který chce nejspíše rozvíjet.

  Na rozdíl od Emmy Smetana (ach jo!) je tu ale ještě jedna zásadní věc, nikdo nevíme, jaké má Daniela Písařovicová názory. Chápeme, že si určitě něco myslí a někomu jistě straní, ale za celou dobu, co byla v televizi, nevíme, kdo to je. O Drtinové nevíme nic, o Veselovském nevíme nic a od roku 2010, co se Daniela rozešla s hercem Lukášem Hejlíkem, o ní taky nevíme nic, ale Emma Smetana a její partner Jordan Haj mají image zmlsaných večírkových celebrit s jistým světonázorem, což bude u diváků vždy vyvolávat negativní konotace.

  Ostatně i její profil je „Emma Smetana – Music“, nikoliv třeba „Emma Smetana – Noviny“, zatímco Daniela Písařovicová se jmenuje na sociálních sítích jen Daniela Písařovicová, a i když se přiznala, že také zpívá, když ji pozvou její kamarádi k vystoupení, nestaví na tom žádný svůj profil.

  Ona rozhodně prezentuje to nejlepší ze školy veřejnoprávní televize, a i kdyby byla naše zákulisní informace totálně lichá, i kdyby se za týden ukázalo, že Písařovicová opravdu nemá žádnou nabídku a hodlá rok prosedět někde na chatě v přírodě a skutečně odpočívat, pokud to v DVTV ještě neudělali, měli by jí to místo rozhodně nabídnout.

  Rychle.

  Fotogalerie


  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:19 úterý 4. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   600
  • Trapas
   110
  • Tvl
   53
  • Cože
   36
  • Haha
   33
  • Sladký
   22

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz