jít naiDNES.cz

Alkohol a mejdany až do rána: Zpěvačka Bára Basiková nepatří do starého železa

Bára je duchem stále mladá. | foto: Profimedia.cz

Bývaly doby, kdy se zdálo, že zpěvačka Bára Basiková (55) propařila snad každou noc. Milovala zábavu, lidi, tanec i dobré pití. Což jí ale zůstalo kupodivu dodnes. Rozhodně nepatří do starého železa a umí za to pořádně vzít!

Se sympatickou zpěvačkou Bárou Basikovou (55) se život nikdy nemazlil. Z dětství má špatné vzpomínky, s maminkou si pořádně nerozuměla, brzy se musela postavit na vlastní nohy. Jediné, co ji zachraňovalo od strašných depresí, byla hudba. Vždycky snila, že bude skvělou zpěvačkou. A co si řekla, za tím také šla.

Když se dostala do prostředí muzikantů, bohémů a různých umělců, okusila si i druhou stranu: být zpěvačkou. Chodila z mejdanu na mejdan, bavila se s lidmi až do rána. Odpoledne pak vše vyspávala a noční život ji začal bavit čím dál tím více.

„I když si každý myslel, že jsem tam pila, tak já jen dělala, že piju, abych zapadla. Já na alkohol byla ještě mladá, ale to neznamenalo, že jsem neměla mejdany ráda. Já se dokázala bavit i bez pití až do ranních hodin. Naprosto mě ten bohémský život uchvátil,“ prozradila zpěvačka.

Ale s postupem let přece jen přičichla k dobrému pití, které jí zachutnalo. Na večírcích se neobjevoval jen alkohol, ale dostaly se tam i drogy. „Vím, že hodně lidí různě experimentovalo, ale já měla radši sklenku něčeho dobrého,“ povídala dál.

Pak ale přišly děti a nočnímu životu byl na čas utrum. Místo večírků uspávala dvojčata, věnovala se jim, vstávala k nim v noci. Bylo to vyčerpávající více než nějaké párty, ale se svou rolí maminky byla naprosto spokojená.

Ale teď po padesátce zase přičichla k době svého mládí. Dcery už má dospělé a malý syn už je také větší a dokáže se o sebe postarat sám. Tak proč by si nezašla na mejdan?

„To víte, že za to umím pořádně vzít. Jednou za čas se s kamarády domluvíme, sejdeme se a dáme si pořádně do nosu. Kdo by si přece rád nepřipil, ať je legrace. Hlavně když je dobrá společnost, to se pak zapomenu a jdu spát k ránu,“ smála se Bára.

Ta už ale není rozjetá jako v minulosti. Ale když to na ni přijde, ráda propaří noc a vzpomene si na divokou minulost, kterou jako rockerka zažila. Teď už je klidná maminka tří dětí, která se občas v noci nepromění v Popelku, ale v pořádnou dračici.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:54 13. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
 • Sladký
  4
Komentáře