Jak číst jeho projev? Viroložka Basiková „analyzuje“ Prymulovu řeč k národu

15. října 2020
Není žádným tajemstvím, že Bára Basiková (57) pandemii koronaviru a opatření s ní spojená vnímá vesměs negativně a odmítá, že by šlo o vážnou nemoc, kvůli které by celé Česko mělo být na nohou. Nyní se obula i do projevu Romana Prymuly, který byl podle ní „chladný, neosobní a prázdný“.

Prymulův projev jen na televizních obrazovkách sledovaly tři miliony diváků a následně rezonoval na sociálních sítích. Ministr zdravotnictví v něm vyzval občany ke společnému boji s koronavirem. Vzápětí za něj sklidil chválu na sociálních sítích. A nejen od voličů a sympatizantů hnutí ANO.

Báru Basikovou nicméně zklamal. „Viděli jste úterní projev ministra Prymuly k občanům? Samozřejmě, když nic jiného, snad poprvé za celou dobu jsme mohli slyšet: Omlouvám se. Dokonce věty: Mrzí mě to, jsem taky jen člověk, přijímám zodpovědnost,“ nechala se slyšet Bára Basiková, která ovšem projev Romana Prymuly rozhodně nechválila.

„To vše by se mohlo zdát jako pozitivní vzkaz celé zemi. ALE!“ zastavila se ve svém projevu hvězda Tvoje tvář má známý hlas.

„Zeptám se na jediné, i když byl projev snahou o navázání lidskosti vůči společnosti, sledovala jsem oči pana Prymuly,“ překvapila Basiková, která záhy přispěchala s analýzou řeči těla a hlavně očí ministra zdravotnictví.

„Nevšimla jsem si náznaku empatie, pokory, emocí. Ať už mluvil o číslech, mrtvých, vysvětloval, omlouval se, prosil,“ přemítala zpěvačka, kterou si Prymula na svou stranu nezískal.

„Pohled byl celou dobu chladný. Neměnil se. Byl stejný. Prázdný,“ dodala Bára, jež patří mezi hlasité kritiky „humbuku“ kolem covidu-19, který považuje za nepříliš vážné onemocnění, z něhož netřeba mít strach.

„Jak celý projev vnímáte vy?“ pídila se zpěvačka, která prý sama nemoc prodělala, naštěstí téměř bez příznaků.  

„Projev byl tak chladný a bez špetky citu, že jsem měla spíš pocit, že se s námi loučí, jako by byl za pár minut konec světa!“ přitakala jí jedna ze sledujících. 

Jestli on nebude problém v tom, že Prymula nemá s projevy k národu moc velké zkušenosti, ve finále si vždy tváří stejně, pro některé posluchače trochu „neosobně, nezúčastněně a chladně“.

Těžko čekat, že pod tíhou rekordních čísel najednou roztaje jako jarní sníh a jeho slova budou plná „vřelosti, citu a empatie“, které bude dost pro všechny.

Fotogalerie

Komentáře