Pátek 30. října 2020, svátek má Tadeáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Já chci covid! hřímá Basiková. Dávejte si, Báro, pozor na svoje přání, mohlo by se vám splnit

  Bára Basiková, která září v aktuální řadě Tvoje tvář má známý hlas, nahlas řekla, co si myslí o situaci kolem pandemie koronaviru. A strach nemá z nákazy, nýbrž z přísných vládních opatření. Je dokonce tak zoufalá, že si přeje se nakazit.

  Mezi odpůrce vládních nařízení v boji proti pandemii koronaviru se přidala i zpěvačka Bára Basiková, a to velmi svérázně. Zveřejnila prohlášení, které je prošpikované sprostými slovy, a na závěr dodala, že by ráda chytla covid-19.

  „Omlouvám se, ale hned v úvodu budu sprostá. Musím být sprostá. To už jinak nejde! Budu sprostá a hotovo. Ať už jdou všichni, co otravují s koronavirem a šílenými zprávami o něm, do prdele! Ať už drží hubu a neotravují nás všemi katastrofickými kecy. Ať už nás přestanou děsit, ničit, připravovat o zdravý rozum a o práci! Do prdele, do prdele, do prdele!“ rozohnila se zpěvačka, z níž se stala odbornice na pandemii koronaviru a epidemioložka po přečtení několika rozhovorů, jak sama říká, s chytrými lidmi.

  „O víkendu jsem přečetla pár rozhovorů s chytrými lidmi, většinou lékaři, také s hygienikem a imunologem, viděla jsem na netu rozhovor s velmi povolaným člověkem. Proč říkají úplně něco jiného než to, co nám vnucují politici a ostatní panáci v televizi?“ ptá se.

  Myslela snad těmi panáky epidemioložku a hygieničku Jarmilu Rážovou?

  Podle Basikové se jedná o spiknutí a koronavirus není nebezpečnější než silná chřipka, infekce nebo jiná viróza. A zdravý člověk ve středním věku se nemusí bát.

  „Samozřejmě ti, kteří již nějakou nemoc mají nebo jsou již ve vyšším věku, se musejí chránit, stejně jako když bývají na podzim chřipkové epidemie. A to je celé. Denně umírá na leukémii, rakovinu, plicní choroby a stovky dalších nemocí mnohem, mnohem více lidí! Ale nikdo nás tím nestraší! Nikdo z infekčních oddělení našich nemocnic neběhá do televize a nenahlašuje varovná čísla právě zemřelých obětí. Nikdo nás neinformuje, kolik pacientů denně zemře na onkologii, kardiologii nebo oddělení respiračních chorob. Proč by to dělal? Abychom se báli? Ale nemoci a smrt jsou součástí našeho života, do prdele!“ pokračuje ve svém dlouhém prohlášení Basiková, která čerpá ze zkušeností svého kamaráda, jenž se novým typem koronaviru měl nakazit před týdnem. Dva dny měl mít teplotu, kašel a tím nemoc skončila.

  I tato zkušenost jí nejspíše dodala odvahu k závěrečnému prohlášení.

  „V televizi, kde natáčím, nám dělají testy každý týden a už nás to všechny štve. A já si tajně přeju, abych už ten covid taky chytla a už to měla za sebou. Já chci covid,“ říká Basiková, která svým přáním určitě potěšila dramaturgii pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Ti by byli velmi rádi, aby kvůli jednomu nakaženému účinkujícímu šel celý štáb na deset dní do karantény.

  Snad se Báře její přání brzy splní. Držíme palečky.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

  Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

  Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 30. října 2020, svátek má Tadeáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz